Розпочалася 118 доба четвертого етапу українсько-російської війни

  На початок 118 доби четвертого етапу українсько-російської війни ситуація на фронті продовжує залишатись досить складною.  Російські окупанти намагаються до 26 червня остаточно захопити території Луганської та донецької областей.

 

  За інформацією Генштабу ЗСУ, американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомлень офіційних осіб, оперативна ситуація станом на початок 21 червня 2022 року має наступний вигляд.

 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Білоруські військові через ЗМІ намагаються переконати громадскість, що всі їхні зусилля спрямовані на створенні ешелонованої оборони “на шляхах можливого просування противника”.

  

  Враховуючи загострення між РФ і Литвою та раптовим початком військових навчань ЗС РФ у Калінінградській області, можна очікувати, що частина ЗС РБ буде “передислоковано” до “Сувалкського транспортного коридору”. Але від цього загроза нападу на північні райони Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей з території Білорусії аж ніяк не зменшується.

 

На Сіверському напрямку ворог продовжує обстрілювати цивільну інфраструктуру в районі населеного пункту Середина-Буда Сумської області.

 

На Харківському напрямку рашисти обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Дмитрівка, Чугуїв, Коробочкине, Стара Гнилиця та Базаліївка.

 

  Російські сили продовжували зосереджуватися на напрямках просуванні українських військ на північ від Харкова у бік державного кордону, повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).


  Радник голови ВП Олексій Арестович радить харків’янам виїжджати з міста та вивозити дітей, бо обстріли Харкова – “це надовго”. За його словами, угруповання російських окупантів у Білгородській області на кордоні з Україною може бути задіяне для посилення наступу на Харків.

 

На Слов’янському напрямку, неподалік Богородичного та Долини, українські воїни відбили наступ окупантів. Ворог продовжує систематичні артилерійські обстріли населених пунктів Грушуваха, Вірнопілля, Адамівка та Мазанівка,  завдав авіаударів по об’єктах цивільної інфраструктури неподалік Богородичного.

 

На Краматорському напрямку активних дій противник не вів. Обстрілював позиції сил оборони із ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та мінометів по лінії зіткнення.

 

На Сєвєродонецькому напрямку ситуація продовжує залишатися вкрай складною. Рашисти продовжують масовані обстріли підрозділів наших військ із артилерії різних калібрів. Було завдано авіаударів поблизу Устинівки, Гірського та Лисичанська. 

Сєвєродонецьк. Ворог не припиняє штурмові дії з метою встановлення повного контролю над містом. Наші захисники відбили наступ противника в районах населених пунктів Сиротине та Біла Гора.

 

На Бахмутському напрямку, в районах населених пунктів Миколаївка, Вершина та Семигір’я, противник веде наступальні дії, бої тривають. Крім того, ворог цинічно обстріляв цивільну інфраструктуру неподалік Покровського, Миколаївки та Білогорівки.

 

  Війська рашистів розпочали широкомасштабний наступ на Луганщині. Рашисти за останній місяць накопичили достатню кількість резервів і розпочали широкомасштабний наступ в Луганській області. Російські війська намагаються повністю перекрити трасу Бахмут-Лисичанськ. Вони наступають уздовж траси Лисичанськ-Бахмут, обстрілюючи при цьому всі населені пункти області. Кількість ворожої бронетехніки на цьому напрямку обчислюється десятками. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW). 

 

На Авдіївському напрямку завдав авіаційного удару в районі Нью-Йорка. Здійснив обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Очеретине, Авдіївка, Кам’янка, Нетайлово, Микільське та Оріхове.

 

На Курахівському напрямку зафіксовано авіаудар поблизу Щербаків. Захисники України вдало відбили спроби ворожого наступу в районі Мар’їнки. Противник безславно втік.

 

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів.  Мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що в мікрорайоні “Авіагородок” (на північному заході міста) помічені переодягнені в російський однострій  сирійські бойовики.

 

На Південнобузькому напрямку противник зазнав втрат. Намагаючись стримати підрозділи сил оборони України, ворог обстрілює із артилерії, мінометів та реактивних систем залпового вогню н.п.Мурахівка, Тополине, Біла Криниця та Мар’їне. Ворог завдав авіаційних ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в районі Очакова та Куцуруба. Одночасно посилює фортифікаційне обладнання передових позицій спорудженням довготривалих вогневих точок.

 

Роздратовані ударами ЗСУ по о.Зміїний та буровим платформам рашисти “відповіли” запусоком  4 ракет Х-31А з російського винищувача та 1 ракети типу «Онікс» з берегового ракетного комплексу. Удар прийшовся на сільськогосподарські угіддя у передмісті Очакова. Ще дев’ять рашистських «Оніксів» були полетіли у бік Одеській області: в Одесі, внаслідок влучення в логістичний продуктовий склад загинула 1 особа – охоронець; у дельті Дунаю пошкоджено житлові будинки, розташовані на островах: у Білгород-Дністровському районі ракети впали біля цвинтаря та об’єкту промислової інфраструктури. Обійшлося без жертв та постраждалих.

 

У акваторії Чорного та Азовського морів  рашисти продовжують перешкоджати вільному судноплавству. Всі шість російських кораблів-носіїв крилатих ракет вишикувалися в Чорному морі і, швидше за все, очікують команди на масований запуск ракет. Наявні в акваторії і  4 рашистські великі десантні кораблі. Також російські окупанти зосередили підводні човни біля Одеси, повідомив прес-секретар Одеської ОВ Сергій Братчук в ефірі телемарафону.


  У Коблеві хвилями до берега принесло чергову російську морську міну. На відстані близько 50 метрів вона безконтрольно здетонувала, – йдеться у повідомленні Оперативного командування “Південь”. Зазначається, що ніхто не постраждав саме через відсутність людей на пляжі та у воді.

 

  За наявною інформацією, внаслідок значних втрат у командному складі підрозділів повітряно-десантних військ РФ, ворог почав набирати на військову службу офіцерів запасу з укладанням короткострокових контрактів терміном три місяці. А це може означати, що терміни “Спецоперації” Кремль вирішив подовжити до кінця жовтня 2022 року.