Розпочалася 108 доба війни

  За інформацією пресслужби Генерального Штабу Збройних Сил України (ЗСУ) на початок 108 доби війни ситуація на фронті залишається напруженою. 

 

  На Волинському та Поліському напрямках  ЗС Білорусії тримають  в Брестській і Гомельській областях близько 7 БТГр. Білорусія поступово готується до ведення повномасштабних бойових дій. Продовжено до 18 червня проведення “перевірки бойової готовності” ЗС РБ, а до 08 липня – закриття повітряного простору над південною частиною Білорусії.

 

  На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати до трьох БТГр на ділянці кордону у Брянській та Курській областях, продовжує обстрілювати з артилерії позиції ЗСУ та будинки мирних жителів  у прикордонних районах Сумської області.

 

На Харківському напрямку противник перейшов до утримання територій області, захоплених в лютому-березні.

 

На Слов’янському напрямку ворог намагається захопити Слов’янськ. Наступаючи на напрямку Пасіка – Богородичне має певний успіх, намагається закріпитися на північно-західній околиці Богородичного.

 

На Лиманському напрямку ворог збирає сили для наступу на Слов’янськ та Сіверськ. 

На Сєвєродонецькому напрямку противник веде наступ у напрямку Новотошківське – Оріхове і має частковий успіх. Рашистам вдалося закріпитися на північній околиці н.п. Оріхове. У самому Северодонецьку тривають запеклі бої.

 

На Бахмутському напрямку російські окупанти готуються до наступу на Миколаївку та Комишуваху. Для посилення угруповання військ перемістили в це район одну БТГр.

 

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник активно застосовує авіацію та артилерію для сковування військ ЗСУ та перешкоджання переміщення резервів на небезпечні напрямки.

 

На Південнобузькому напрямку російські загарбники перейшли до “тимчасової оборони”. Противник здійснює фортифікаційне облаштування 2-го та 3-го рубежів оборони, укріплює блокпости, що розташовані поблизу мостів через Північно-Кримський канал, залізобетонними конструкціями.

 

У північно-західній частині Чорного моря ЧФ РФії  продовжує блокувати цивільне судноплавство, тримає готовими до застосування ракетного озброєння  шість носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калибр”.