Російські окупанти продовжують здійснювати мілітаризацію території ЗАЕС

Попри численні заклики з боку МАГАТЕ та світових лідерів російські окупанти аж ніяк не зменшили свою присутність на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Вони продовжують використовувати території енергоблоків №1, 2, 4 в якості логістичної та військової бази. Про це інформує пресслужба ГУР.

  На цих майданчиках на постійній основі перебуває особовий склад рашистів, російська бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та військовослужбовців постійно змінюється. Біля кожного енергоблока протягом одного дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки. Ротація відбувається приховано під час комендантської години, яка триває з 23.00 до 05.00. Всі вантажівки щільно затентовані. Є інформація, що в них можуть знаходитися боєприпаси та вибухівка.

  Співробітників чергових змін, які мають проводити огляд енергоблоків щонайменше 1-2 рази на тиждень, не допускають на контрольовану територію. Тих, хто намагався провести контрольні обходи, піддавали побиттям та катуванням. Декілька з них перебувають в госпіталі у важкому стані. Дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій під час яких ЗАЕС відключалась від енергоживлення.

Запорізька АЕС знеструмлена

  Мапу російських ударів по українських об’єктах інфраструктури готували енергетики, – міністр енергетики Галущенко. Це означає, що цивільні російські спеціалісти є співучасниками воєнних злочинів російських військових.

  А в людському вимірі цей факт взагалі неймовірно огидно виглядає. Фахівці російської енергетики, в яких чимало колег, та й просто знайомих в українській енергетичній галузі, свідомо робили все, щоб заморозити українців, залишити без світла лікарні та пологові будинки.

  Сьогодні Україна зупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби країни в споживанні, повідомили в «Укренерго».

НАГАДУЄМО:

Оцінка стану окупованої рашистами ЗАЕС від гендиректора МАГАТЕ після завершення “екскурсії”