Російську владу можуть визнати винною у замовному вбивстві Зелімхана Хангошвілі

Влада Німеччини зробила загалом 17 запитів на інформацію до Росії у зв’язку з убивством в Берліні громадянина Грузії, колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, але безрезультатно, заявив 11 серпня в Москві міністр закордонних справ Гайко Маас, передає УНН із посиланням на “Радіо Свобода”.

Під час пресконференції після переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, Маас заявив про наслідки, які будуть, якщо суд погодиться з висновком прокуратури про те, що вбивство було замовлене російським державним органом.

“Суду вирішувати, яким буде вирок. Це буде основою для нашої реакції”, — сказав Маас. Якщо суд дійде такого висновку, “потрібно також очікувати подальших реакцій”, додав Маас.

Лавров, зі свого боку, заявив, що Москва надала Берліну всю інформацію, яку могла, щодо вбивства.

Голова російського МЗС також заявив, що Берлін повинен надати докази Росії, які підтверджують твердження німецького генпрокурора, що російські владні органи замовили вбивство.

Хангошвілі застрелили 23 серпня 2019 року в парку Малий Тіргартен у Берліні. Російська влада раніше оголосила Хангошвілі в розшук за звинуваченням у тероризмі. Підозрюваний у вбивстві, громадянин Росії, був затриманий в Берліні того ж дня.

У червні цього року федеральна прокуратура Німеччини висунула звинувачення підозрюваному в замовному вбивстві Зелімхана Хангошвілі, який під час війни у Чечні був польовим командиром і воював проти російських сил. У тексті звинувачення зазначається, що підозрюваний скоїв злочин на замовлення російських урядових органів.

Німеччина у зв’язку зі вбивством вислала з країни двох російських дипломатів. А Росія у відповідь оголосила персоною нон ґрата двох співробітників німецького посольства в Москві.

Російський лідер Володимир Путін, коментуючи вбивство Хангошвілі, стверджував, що вбитий був одним із організаторів вибухів у московському метро. Президент Росії назвав убитого “дуже жорсткою і кривавою людиною”.

Путін при цьому заперечив причетність Росії до вбивства, заявивши, що “це бандитська середовище, і там може статися все, що завгодно”. До виступу Путіна про можливу причетність убитого до терактів не повідомлялося, в публічних матеріалах слідства він не згадувався.

Звинувачуваний у вбивстві, громадянин Росії, був затриманий в Берліні в той же день.

В середині червня 2020 року Федеральна прокуратура Німеччини висунула проти нього звинувачення. На її думку, більш ніж за місяць до скоєння злочину він отримав відповідне завдання від “державних установ центрального уряду Російської Федерації”. Процес у цій гучній політичній справі повинен початися в Берліні за кілька тижнів.