Російські держбанки звинувачують у фінансуванні найманців РФ на Донбасі

  Окружний суд США по Південному округу Нью-Йорка проведе 14 жовтня попередні слухання за позовом сім’ї загиблого в авіакатастрофі MH17 Квіна Шансмана до російських Ощадбанку і банку ВТБ, а також сервісів переказу грошей Western Union і MoneyGram. Про це російському державному інформагентству ТАСС повідомили в суді, передає Цензор.НЕТ.

 

  Шансман був одним із пасажирів лайнера Boeing 777 “Малайзійських авіаліній”, збитого російськими найманцями над Донецькою областю в липні 2014 року.

 

  Сім’я Квіна Шансмана звернулася в американський суд ще в 2019 році. Впродовж двох років суд розглядав різні заперечення відповідачів щодо можливості розгляду справи. Представники родини Шансмана стверджують, що російські Сбербанк і ВТБ, а також американські сервіси переказу грошей Western Union і MoneyGram використовувалися для фінансування найманців ОРДО, які, на думку позивачів, несуть відповідальність за загибель літака.

 

  Раніше суд відхилив заперечення відповідачів про те, що юрисдикція окружного суду по Південному округу Нью-Йорка не поширюється на цю справу, і прийняв рішення про можливість його розгляду по суті.  “Попередні слухання у дистанційному режимі призначені на 14 жовтня, о 10:30”, – повідомили в суді.