Росія здійснила вдалі випробування протисупутникової ракети

  Космічне командування США повідомило, що 15 листопада 2021 року Росія провела вдале випробування протисупутникової ракети. Російська ракета вразила власний супутник (COSMOS 1408), виведений на орбіту ще за часів СРСР, в 1982 році. Внаслідок знищення супутника на низькій навколоземній орбіті утворилася ціла хмара уламків. Про це повідомило ВВС.

 

  Раніше в понеділок глава пресслужба Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що, за даними США, Росія провела випробування протисупутникової зброї, які створили загрозу для функціонування МКС.

 

  Зараз на борту МКС знаходиться сім членів екіпажу – четверо американців, німець і двоє росіян. Випробування протисупутникової ракети утворило хмару уламків, які змусили екіпаж МКС сховатися в капсулах. Космічна станція розташована на висоті близько 420 км.

 

  Після цього прессекретар американського оборонного відомства Джон Кірбі заявив, що випробування протисупутникової ракети РФ може загрожувати інтересам національної безпеки США та інших космічних держав. Росія “продовжує розробку систем протикосмічної зброї, що підриває стратегічну стабільність і становить загрозу для всіх країн”, – стверджується в заяві.