Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі зробив заяву щодо призову жителів Криму до російської армії. Дипломат заявив, що призов жителів анексованого Криму є кричущим порушенням зобов’язань держави-окупанта.

Про це повідомляє пресслужба Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

За словами Євгенія Цимбалюка, цього року Російська Федерація має намір призвати до лав своєї армії майже 3,3 тисячі жителів тимчасово окупованого Криму. Загалом із 2015 року до лав російської армії було призвано щонайменше 18 тисяч кримчан. Ті, хто заперечував та заявляв про небажання служити в російській армії, стали жертвами кримінального переслідування.

«Це було і досі є кричущим порушенням зобов’язань Росії як окупаційної держави. Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року дуже чітко забороняють окупаційній державі примушувати жителів окупованих територій до служби в її збройних або  своїх допоміжних силах, у тому числі шляхом тиску чи пропаганди, спрямованої на забезпечення добровільного призову», – наголосив Євгеній Цимбалюк.

Постійний представник України також зазначив, що більшість цьогорічних призовників служитимуть за межами тимчасово окупованого Криму, зокрема в Південному військовому окрузі РФ, чиї військові частини безпосередньо беруть участь у бойових діях проти українських військових на Донбасі.

«Росія окупувала дві частини території України та відправляє українців з однієї з цих частин боротися з українцями на іншу. Важко уявити собі більш цинічний спосіб використання окупації для реалізації сумнівних політичних цілей. Ми разом із усією цивілізованою міжнародною спільнотою рішуче засуджуємо практику Росії змушувати кримських жителів служити в її збройних силах», – наголосив Євгеній Цимбалюк.

«Заява щодо незаконного призову в Криму, здійснюваного Росією в порушення норм міжнародного права», виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Євгенієм Цимбалюком на 1268-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 21 травня 2020 року.

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
На землях Допи і Гепи
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial