Росія технічно готова до підриву Запорізької АЕC, – Буданов

  “Росія завершила підготовку до підриву Запорізької АЕC… Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз”, – заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю британському виданню The New Statesman.

  За його словами, наказ держави-агресора вчинити теракт на ЗАЕС може бути викликаний поразкою російсько-окупаційних військ на лівому березі Дніпра – створення зони ядерного лиха Росія розглядає як спосіб запобігти подальшому просуванню Сил безпеки і оборони України.

  Водночас, за оцінкою Буданова, існує ризик, що РФ може здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як “превентивний захід”, щоб зупинити наступальну операцію України та заморозити лінію фронту у нинішньому вигляді.

  “План теракту на ЗАЕС повністю розроблено та затверджено. Для прискорення катастрофи вони можуть використовувати технічні засоби”, – зазначив Буданов.

  Він нагадав про мінування російськими військами ставка-охолоджувача ЗАЕС, а також повідомив про розміщення окупантами начиненої вибухівкою техніки близько 4 із 6 енергоблоків станції.

  Буданов зазначив, що ядерні реактори без охолодження можуть розплавитися за період від 10 до 14 днів. Крім того, до аварії на ЗАЕС може призвести також підвищення росіянами напруги на лініях електропостачання до станції.

НАГАДУЄМО:

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі їде на ЗАЕС умовляти окупантів увімкнути режим самозбереження

Співробітники ЗАЕС попереджають про можливість жахливої ядерної катастрофи, – Sky News

Рашисти готують провокацію на ЗАЕС