росія та білорусь внесли зміни до угоди про військову безпеку

  Міністри оборони рфії сергій шойгу та рб віктор хренін підписали протокол між республікою білорусь і російською федерацією про внесення змін до угоди між рб та рф про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері. Про це повідомило міноборони білорусі у своєму телеграм-каналі. Про те, які саме зміни було внесено до угоди, не повідомили.


  «республіка білорусь була і залишається нашим надійним партнером. Це особливо важливо сьогодні, за умов безпрецедентного тиску колективного Заходу та неоголошеної війни проти наших країн», — сказав шойгу на зустрічі. Він також нагадав, що зараз у білорусі проводяться «заходи бойового злагодження російських та білоруських з’єднань та військових частин», які призначені до складу регіональних військ, повідомляє телеграм-канал Міноборони Росії.


  Нагадаємо, що угода між росією та білоруссю про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері була укладена у 1997 році і набула чинності у 1999 році. Вона передбачає спільне визначення складу регіональних військ та порядок управління ним, зокрема, у воєнний час. 


  10 жовтня 2022 року самопрголошений президент білорусії олександр лукашенко “домовився” з президентом рфії путіним про створення спільного угруповання військ.

 

  “Якщо рівень загрози досяг такого рівня, як зараз, ми починаємо задіяти угруповання Союзної держави“, – сказав тоді лукашенко. Він додав, що готовий прийняти та розмістити на території рб «не одну тисячу» російських військовослужбовців і застеріг Україну від можливого удару по білорусі, повідомляло агентство БелТА.

 

Заставка НАГАДУЄМО