Росія руйнує архітектуру світового прядку, яка виникла після Другої Світової війни

  Президент росії володимир путін ще в 2007 році на Мюнхенській безпековій конференції  дав всім зрозуміти, що Москва збирається мінити парадигму зовнішньої політики, і робить ставку на “реалії багатополярного Світу”. Про це йдеться в аналітичній статті турецького політолога та дослідника по росії Уміта Назмі Хазира, присвяченій тимчасовому головуванню РФ у Раді Безпеки ООН, пише Анадолу.

  Експерт Уміта Назмі Хазир зазначає, що Москва остаточно взяла новий курс у зовнішній політиці після 2012 року, коли розпочався третій термін президентства Володимира Путіна.

  Замість повної зміни міжнародного порядку та ліквідації чинних міжнародних інститутів, росія прагне зруйнувати саму систему, в центрі якої стоїть Захід, і цим послабити гегемонію США. «Важільом» для проведення нового курсу Москва уявляє собі майданчик ООН, що наочно проявиться в період нинішнього головування рфії в Раді безпеки ООН.

  24 квітня під головуванням міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова відбулась панельна дискусія на тему “Мультилатералізм на захист принципів ООН”. Ідею мультилатералізму також підтримує і Китай, який в останній період досить зблизився з Москвою в питаннях розбудови “багатополярного Світу”.

  Російська сторона закликала інших членів ООН подати на майбутній зустрічі свої погляди на створення багатополярного порядку замість однополярного. Цей заклик зацікавив Туреччину, Бразилію та Індію, які також виступають за реформування міжнародних структур.

  Разом з тим варто визнати, хоча Туреччина і Росія виступають за перегляд структури ООН, в позиціях сторін  існують відмінності в розумінні самих основ багатополярного світу. Наочним прикладом є реакція Москви на заклик Туреччини до реформи РБ ООН під гаслом: «Світ більше п’яти [постійних членів Ради Безпеки ООН]».

  Але чи не найголовніша причина, через яку росія так переймається ідеєю “багатосторонності”, є бажання Москви залучити на свій бік країни, які не входять до блоку Західних країн, що, на думку кремля дозволити  росії вийти з міжнародної ізоляції.

НАГАДУЄМО:

Вашингтон збирається постачати Україні літаки F-16