Росія раптом змінила на 180 градусів своє ставлення до появи турецьких миротворців у Нагірному Карабаху

 

 Президентський указ про відправку військовослужбовців ЗС Туреччини до Азербайджану вже направлений на розгляд в парламент Туреччини, Інформації про дату голосування в парламенті поки що немає, повідомляє Anadolu.

 

 09 листопада 2020 року Путін, Алієв і Пашинян у Москві підписали “спільну заяву” про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Згідно з досягнутими домовленостями, азербайджанська і вірменська сторони залишаються на зайнятих позиціях, а в регіоні будуть розміщені «російські миротворці». Вірменські формування повинні бути виведені з Карабаху в обумовлений термін, а окуповані Вірменією райони передані Азербайджану.

 

На минулому тижні Москва неодноразово «гучно і принципово заявляла», що знаходження турецьких військових в Карабаху «Московською угодою» не передбачено. Але Анкара нагадала Кремлю, що ще 11 вересня 2020  року, за підсумками переговорів глави російського військового відомства Шойгу і глави військового відомства Туреччини Хулуси Акара, був підписаний “Меморандум про створення спільного російсько-турецького центру з контролю за припиненням вогню в Нагірному Карабаху”. І Москва відразу змінила свою риторику на 180 градусів.

 

Мало того. Путінський прессекретар Пєсков навіть взяв на себе функції прес-секретаря Ердогана і виступив з коментарем у зв’язку із запитом турецького президента в парламент Туреччини про введення військових в Азербайджан. Путінський прессекретар Пєсков пояснив, що Указ президента Туреччини Ердогана про відправку військовослужбовців до Азербайджану стосується забезпечення роботи спільного моніторингового центру Туреччини і Росії.

 

«На території Азербайджану буде моніторинговий центр… Туди потрібно відправити турецьких військових», – наводить слова представника Кремля ТАСС.

 

«Це виконання внутрішніх процедур, передбачених національним законодавством Турецької Республіки», – роз’яснив путінський прессекретар і додав, що угода зі створення спільного моніторингового центру на території Азербайджану – це «продукт двосторонньої домовленості Росії та Туреччини».

 

І це при тому, що кілька днів тому в Кремлі беззастережно заперечували, що така домовленість існує і стверджували, що перебування турецьких військових в Карабаху не передбачено.

 

Нагадаємо: