Росія повноцінно готується до війни на півночі Європи

Росія краще підготовлена до масштабної війни у Північній Європі, ніж країни-члени НАТО”, – до таких висновків прийшло Шведське агентство дослідження обороноздатності (FOІ).

 

Про це повідомляє Польське радіо. 

 

В опублікованому звіті агентство звертає увагу на те, що війська НАТО проводять мало вишколів, військових маневрів, а країни розсіяні географічно та мають дуже різний рівень військової спроможності. 

 

“Ящо бракуватиме часу на оборонну підготовку країн Заходу, Росія матиме значну перевагу в безпосередньому сусідстві Швеції, особливо коли йдеться про сухопутні війська. Домінація росіян може тривати кілька місяців, до моменту релокації Сполученими Штатами своїх сухопутних військ”, – вважає головний редактор звіту Крістер Паллін.

 

Агентство FOI створило воєнну гру, щоби оцінити військову рівновагу сил НАТО та союзників, зокрема, у Швеції, стосовно сил Росії. Автори взяли до уваги обороноздатність країн станом на 2020 рік. Симуляція нападу російської армії на балтійські держави через Білорусь показала, що попри збільшену присутність американського війська у сусідніх з Росією країнах, зокрема, у Польщі, Росія має військову перевагу в цій частині Європи.

 

Автори дослідження вважають, що збільшити військову силу Заходу в разі можливої атаки з боку Росії, допоможе проведення регулярних навчань у рамках НАТО, а також – “добре планування”.

 

“США повертаються в бік Азії, тому у майбутньому європейські держави повинні взяти на себе більшу відповідальність за спільну обороноздатність”, – наголошує Ева Гаґштром, співавторка звіту.

 

Нагадуємо: