Росія посилить війська біля України важкими вогнеметними системами

Південному військовому окрузі Росії сформують три нових батальйони, на озброєння яких надійдуть важкі вогнеметні системи ТОС-1А “Солнцепек” і ТОС-2 “Тосочка”. Таким чином ці установки з’являться поблизу українських кордонів та в окупованому Криму. Про це повідомляє УНН з посиланням на російські ЗМІ. 

 

Система “Солнцепек” створена на базі ТОС-1 “Буратіно”, яка пройшла бойове хрещення ще в кінці 1980-х років в Афганістані. За допомогою важких вогнеметів радянська армія знищувала моджахедів, які переховуються в печерах і гірських фортецях – ці укриття не могли зруйнувати артилерійські снаряди і авіаційні бомби.

 

Ця бойова машина монтується на шасі танка Т-90, на якому встановлений пакет з 24 трубчастих напрямних для реактивних снарядів. Екіпаж – три людини. Вогнеметний комплекс складається з бойової та двох транспортно-заряджаючих машин.

 

Удари по противнику наносяться 220-міліметровими реактивними снарядами з термобаричною бойовою частиною. Після попадання боєприпасу в ціль біля поверхні Землі утворюється аерозольна хмара з вибухової речовини, яка, змішавшись з повітрям, вибухає. Залп повним пакетом накриває територію в 40 тис. кв. м.

 

Після об’ємно-детонуючого вибуху вогняний смерч поширюється по місцевості, проникаючи в будь-які укриття. Основні вражаючі фактори такого боєприпасу — висока температура, ударна хвиля і різкий перепад тиску. Система може дати залп на дальність до 6 км.

 

Нагадуємо: