Росія направила до Білорусі стратегічні бомбардувальники Ту-22М3

  Міноборони РФ зазначило, що два бомбардувальники дальнї дії  Ту-22М3 Повітряно-космічних сил (ПКС) “здійснили патрулювання в повітряному просторі Республіки Білорусь”. За цими даними, під час польоту тривалістю близько чотирьох годин “були відпрацьовані питання щодо вирішення спільних завдань з авіацією та військами протиповітряної оборони” ЗС Білорусі.

 

  Росія направила до Білорусі стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 для патрулювання регіонів уздовж західного кордонуРосійські військовослужбовці діють у складі змішаної тактичної групи, до якої також входять багатофункціональні винищувачі СУ-30СМ двох країн, йдеться у поширеній у суботу, 18 грудня 2021 року, заяві білоруського міністерства оборони.

 

  Раніше в Мінську заявили про збільшення майже вдвічі польотів ВПС країн НАТО вздовж білоруського кордону, зокрема на території України. МЗС Росії, 17 грудня 2021 року, оприлюднило пакет вимог щодо «гарантій безпеки РФії». Із 12 пунктів, 2 мають пряме відношення до України, а в 4 – наша країна згадується. Кремль, серед іншого, вимагає відмовитися від подальшого розширення НАТО на Схід та прийому України до складу Альянсу.

 

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив проти пропозиції Росії За словами Столтенберга, рішучість альянсу надавати підтримку Києву зумовлена “великим скупченням сил” на російській території вздовж кордону з Україною.