Роботи на останній ділянці Північного потоку-2 призупинено

Роботи на останній ділянці газогону “Північний потік – 2” тимчасово призупинені на час розгляду позову від екологів. У Німецькому союзі охорони природи та біорізноманіття (NABU) вважають, що судовий розгляд залишився єдиним способом обмежити шкоду від будівництва “Північного потоку-2”. З відповідним позовом NABU звернулися до адміністративного суду Гамбурга, у якому екологи просять припинити роботи  у виключній економічній зоні Німеччини. 

 

 Про це повідомляє Deutsche Welle. 



У NABU нагадали, що на початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологів щодо дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу. Зокрема, у відомстві стверджували, що ділянка протяжністю близько 16,5 кілометра проходить межею пташиного заповідника, а тому не має великого значення для деяких видів птахів, що зупиняються там для відпочинку.



“Отже, єдиний спосіб обмежити шкоду Балтійському морю – це звернутися до суду”, – заявили екологи. Вони також зазначили, що “Північний потік-2” безпосередньо руйнує морську флору і фауну на дні на площі понад 16 футбольних полів.



Позов проти будівництва газопроводу в квітні в адміністративний суд Гамбурга подала також екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH). Прессекретар BSH повідомив агенції dpa, що на час розгляду позовів двох природоохоронних організацій припиняється дія виданого відомством дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу.




Проти будівництва газопроводу активно виступають США, Україна та країни Балтії, які побоюються посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку. Натомість уряд у Берліні стверджує, що “Північний потік-2” є передусім економічним проєктом, наголошуючи водночас на необхідності збереження за Україною статусу транзитера газу. 

 

Нагадуємо: