Рівень безробіття в Україні сягнув 35%

  Станом на 2021 рік у другому кварталі, за даними Мінфіну, рівень безробіття в Україні становив 10,3% — близько 1,5 мільйона безробітних. Крім цього, Мінфін прогнозував зниження показників на початку 2022 року. Проте повномасштабне вторгнення Росії в Україну повністю змінило ситуацію: наприкінці липня Національний банк України повідомив, що рівень безробіття сягнув 35%.

 

  За підрахунками Міжнародної організації праці (МОП), з початком війни в Україні було втрачено майже 4,8 мільйона робочих місць. Порівняно з минулим роком показник збільшився утричі, хоча міграція за кордон та мобілізація трохи стримали зростання безробіття.

 

  Як повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, натепер у Державній службі зайнятості є 31 тисяча вакансій (минулого року їх було приблизно 70 тисяч) — на одне робоче місце претендують восьмеро офіційно зареєстрованих безробітних (торік — близько чотирьох).

 

Інфографіка: Марія Петрова / Заборона. Дані: Gradus

  Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, пояснює, що українська економіка — частково тіньова економіка. Через людей, які не реєструються і не сплачують податків, складно встановити реальні показники безробіття.


  За різними підрахунками, експерти називають від 2 до 5 мільйонів незареєстрованих безробітних. Серед них є ті, хто опинився у примусовій відпустці власним коштом або чиї робочі години скоротили.


  Згідно з опитуванням компанії Gradus, 37% українців не працевлаштовані: з них 36% утратили роботу з початку війни та 40% не працювали задовго до початку вторгнення.

 

Заставка НАГАДУЄМО