Реформа в ЗСУ: стало відомо як зміняться самі підрозділи

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук розказав журналістам в чому основна проблема ЗСУ. Виявилося, що збільшуючи потужність війська, командування перестало слідкувати за його стихійним розростанням.

Справа в тому, що Законом України «Про чисельність Збройних Сил України» визначено, що чисельність війська не має перевищувати 250 000 осіб. А наразі, за словами самого Корнійчука, укомплектованість війська більша за це число.

«Яка виникла ситуація: чисельність війська, повторюю, майже максимальна, а штатна чисельність значно більша. Тому необхідно провести певні заходи, щоб збалансувати штатну чисельність із чисельністю війська, визначену Законом. Йдеться про переведення частин на нові штати» – пояснює офіцер.

Причина всього цього проста: у 2014 році армія формувалася стихійно і безліч підрозділів виникали буквально нізвідки – і одразу йшли на фронт. Тобто всього солдат – багато, але вони розсіяні по купі підрозділів. При цьому, за словами Корнійчука, в кожному окремому підрозділі солдат замало.

Як це робитимуть? Сам генерал-лейтенант пояснює це на прикладі батареї: –«Артилерійська батарея може бути чотири-, шести- чи восьмигарматна. Наразі у ЗСУ артбатареї – шестигарматні. Обслуга – 6 військових. Один із варіантів оптимізації штату батареї – перехід на чотири гармати, а дві з шести поставити на зберігання».

На думку Корнійчука, це кращий варіант, ніж залишити дві батареї з шести гармат, а третю зробити підрозділом кадру, бо цей варіант зберігає боєздатність підрозділу та здатність у короткий термін наростити бойові спроможності. Так чинитимуть і з іншими підрозділами.

 

Нагадаємо

ТІЛО ЗАГИБЛОГО ВІЙСЬКОВОГО МЕДИКА ІДЕНТИФІКОВАНО