Реабілітаційний центр для військових в Ужгороді відремонтують за завищеними удвічі цінами

Ремонт будівлі Закарпатського реабілітаційного центру для ветеранів війни на вул. Грибоєдова в Ужгороді обійдеться у понад 133 млн грн. З такою пропозицію тендер виграло ТОВ «Управління спецмеханізації» і 1 травня уклало договір з КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради. Після аналізу закупівлі журналісти сайту «Наші гроші» встановили, що ремонтні роботи у майбутньому реабілітаційному центрі виконають за завищеними у 1,5-2 рази цінами. Про це пише видання Zaxid.Net.

Реконструкцію будівлі колишнього пологового будинку з добудовою та благоустроєм прилеглої території вартістю 133,66 млн грн планують завершити у 2026 році. Тут відремонтують стіни і покрівлю, підсилять плити та реконструюють фундамент, підлогу, басейн, перекриття і фасад. Також передбачена реконструкція водопроводу, каналізації, електропостачання, теплових мереж і внутрішнє оздоблення.

Проект виконало ТОВ «Закарпатреконструкція», а експертизу – ТОВ «Експертиза ЮА». За даними сайту «Наші гроші», лінолеум для Закарпатського реабілітаційного центру закуплять у кілька разів дорожче його ринкової вартості, так само як і хірургічні мийки.

«У підсумковій відомості ресурсів медичний лінолеум врахували по 2 264 грн/кв.м. (тут і далі вказано ціни з ПДВ). Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи для ремонту приміщень операційного блоку замовляв медичний лінолеум по 870 грн/кв. м, що в 2,5 рази дешевше. Подвійні хірургічні мийки замовили по 313 тис. грн за комплект. Нещодавно КНП “Клінічна лікарня Святого Пантелеймона” Сумської міськради купувала хірургічну подвійну мийку для рук із нержавіючої сталі за 157 тис грн, тобто вдвічі дешевше. А згаданий Львівський обласний госпіталь ветеранів замовив потрійну хірургічну мийку з нержавіючої сталі з сенсорним управлінням, сифоном та змішувачем за 184 тис грн, що на 41% дешевше», – йдеться у публікації.