Рашисти завдали удар по Україні на економічному фронті – нардепи проголосували законопроєкт №8401

   Підвищення цін на електроенергію, пальне, поверненя довоєнних умов ведення бізнесу – все це призведе до значного цінового стрибка в другій половині-кінці 2023 року. Саме за це сьогодні і проголосувало 279 депутатів ВР, уваливши законопроєкт №8401. Проти проголосували депутати від “Батьківщини і О.Гончаренко з “ЄС” (а всі інші члени ЕС – “утримались”). Про результати голосування читачів Телеграм поінформував нардеп О.Гончаренко.

Війна триває, а Законопроєкт №8401 повертає довоєнні податки і відновлює перевірки

  Законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Але в умовах війни просто повертає податкове законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 серпня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

1) скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу. Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.

2) відновлення для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп обов’язку сплачувати єдиний податок, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України;

3) відновлення проведення планових документальних перевірок виключно для платників податків, які:
а) здійснюють діяльність у сфері виробництва та/ або реалізації підакцизної продукції;
б) здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
в) надають фінансові, платіжні послуги.

4) проведення позапланових документальних перевірок платників податку за виключним переліком, визначеним законом;

5) відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Законопроект №8401 передбачає повернення штрафів

  З 01 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій).

  Водночас встановлюється зменшений розмір штрафу штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% і 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу розрахункового документа на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП – платників єдиного податку (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).

  Також законопроектом передбачено, що у разі сплати платником податків протягом 30 днів сум податків і зборів, донарахованих за результатами документальних перевірок, штрафні санкції не застосовуватимуться, а пеня не нараховуватиметься.

Прогнозованінаслідки реалізації Законопроєкту №8401

  Прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році, запевняють автори законопроєкту.

  Створення додаткового навантаження в умовах війни на український дрібний і середній бізнес призведе до зростання цін при “збереженні” розмірів існуючих зарплат. Це потрібно для того, щоб напередоді виборів, які можуть відбутися в 2024 році в Україні, “зробити подарунок” пенсіонерам/бюджетникам у вигляді обіцянок підвищити розмір пенсій/зарплат, – вважають прості обивателі.

  Сьогодні в умовах війни дрібний бізнес і прості українці намагаються з останіх сил підтримувати ЗСУ. В кінці року про ЗСУ повністю має подбати Держава, бо у простих українців може просто нічого з грошей  не залишиться.

  Такий “розвиток” економіки України нікому не вигідний, крім рашистської федерації.

НАГАДУЄМО:

Без українських гнид у нас не було б рашистських вошей