Рашисти не збираються повертати ЗАЕС Україні дипломатичним шляхом і збираються викрасти обладнання

  Дипломатичні кроки щодо повернення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) під контроль України не досягли успіху. Російські окупанти здійснюють експлуатацію обладнання станції таким чином, що це тільки погіршує його стан. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

   «Наразі ситуація зайшла у глухий кут. Наша позиція, яку ми озвучуємо на всіх міжнародних майданчиках, зводиться до того, що будь-які переговори стосовно ЗАЕС мають базуватись: по-перше, на демілітаризації станції, по-друге, виході із ЗАЕС працівників росатому, по-третє, український персонал має отримати можливість спокійно, без тиску оперувати ядерним об‘єктом. Але у відповідь на це ми отримали нікчемний указ путіна про те, що ЗАЕС – це “федеральна” власність, із реєстрацією відповідної компанії в москві з назвою “Запорізька станція”», – заявив Галущенко.

  Очільник Міненерго повідомив, що Україна отримує від місії МАГАТЕ, яка працює на ЗАЕС, дуже тривожні сигнали. Росіяни вкрай непрофесійно поводяться на станції, експлуатують її в такому режимі, що стан обладнання та устаткування тільки погіршується. «Є відчуття, що головна мета загарбників: після деокупації залишити нам її (ЗАЕС) в неробочому стані», – зазначив Галущенко.

  Крім того в НАЕК “Енергоатом” заявили, що особливу увагу російських загарбників привернув “Центр підготовки ремонтного та керівного персоналу Енергоатому”, створений на базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. “Це унікальний об’єкт, де атомники з багатьох країн Світу на повномасштабних моделях обладнання й устаткування отримують рідкісні практичні навички, необхідні для експлуатації та ремонту атомних електростанцій”, – пояснили в компанії. Як зазначається, значні кошти у створення цього Центру інвестував не тільки Енергоатом (500 млн грн), а й Європейський Союз (майже 13 млн євро).

“Оглядаючи будівлю НТЦ, рашисти, які приїхали на ЗАЕС як «фахівці атомної галузі», склали списки обладнання, яке «треба демонтувати» (вкрасти) з атомної станції у разі відступу”, – зазначили у НАЕК.
  В Генштабі ЗСУ повідомили, що російські загарбники працевлаштовують на Запорізьку атомну електростанцію осіб без відповідної освіти та стажу, що може призвести до непередбачуваних катастрофічних наслідків.

НАГАДУЄМО:

 

Рашисти змастирили черговий “аналоговнєт” на основі “мотолиги”