Пройшов рік з моменту смерті терориста номер один у світі

Пройшов рік з моменту вбивства генерала Касема Сулеймані, «терориста номер один», як назвав його Президент США Дональд Трамп.

 

Очолюючи в Корпусі стражів Ісламської революції елітний підрозділ «Аль-Кудс», що в перекладі означає «Єрусалим» (священне для Ісламу місто), Касем всіляко підтримував дії шиїтської воєнізованої організації Хезболла проти Ізраїлю у Лівані та Палестині, для якого Єрусалим — це теж святе місто.

 

Навіть чи не з головним ворогом своєї країни — Сполученими Штатами та їх політиками — він мав неабиякі стосунки. Після терактів 11 вересня 2000 року, генерал проводив зустрічі з політиками та навіть координував з ними дії підконтрольних підрозділів під час кампанії в Іраку та Афганістані. Втім, цій дружбі швидко прийшов кінець і вже у 2006 році, під час війни в Лівані, він став одним з головних ворогів США та Ізраїлю.

 

3 січня 2020 року після приземлення у Багдадському летовищі бортом із Сирії, генерал вирушив в місто на автомобілі зі своїми соратниками. Невдовзі транспорт генерала було атаковано американським дроном.

 

В результаті вибуху Сулеймані було вбито (тіло ідентифікували за каблучкою з рубіном на руці, після чого підтвердили тестом ДНК).

 

Нагадаємо: