Програмою медичних гарантій 2023 передбачено безоплатну реабілітаційну допомогу для ветеранів та ветеранок

  Під час спільної наради заступник міністра Мінветеранів Світлана Кашенець та Голова НСЗУ Наталя Гусак обговорили перелік медичних послуг, які можуть бути надані військовослужбовцям при демобілізації у цивільних закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України. 

  За інформацією НСЗУ, однією з пріоритетних послуг для ветеранів та ветеранок у Програмі медичних гарантій 2023 року є реабілітація. На сьогодні 421 заклад, із них 37 приватних, надають реабілітаційну допомогу безоплатно за договором із Національною службою здоров’я України. Є два окремі реабілітаційні пакети, які покривають витрати на лікування – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».

  Послуги з реабілітації у стаціонарі вже надають 262 заклади, із них 17 приватних. Там ветерани можуть безоплатно пройти нейрореабілітацію, ортопедичу та кардіо-респіраторну реабілітацію, провести розгорнутий аналіз крові, лабораторні дослідження глюкози в крові,  електрокардіографію (ЕКГ) та інші, а також отримати знеболювальні засоби і психологічну допомогу.

  Для отримання цих послуг необхідне направлення лікуючого лікаря. Послуги з реабілітації амбулаторно надають 411 закладів, із них 36 приватних, за направленням сімейного або лікуючого лікаря.

   Крім цього, реабілітація включена в низку пакетів допомоги як складова послуги. Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні в стаціонарі без проведення хірургії, при отриманні паліативної допомоги тощо. Також це реабілітація при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту, туберкульозу. Окреме направлення для цього не потрібне. З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті НСЗУ: https://contracting.nszu.gov.ua/kontraktuvannya/kontraktuvannya-2023/vimogi-pmg-2023 

  Доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно!

  Якщо заклад вимагає кошти – треба поскаржтися головному лікарю або НСЗУ на гарячу лінію 16-77. Також за цим номером можна дізнатися про заклад, який надає реабілітаційну допомогу безоплатно. За допомогою інформаційного дашборду за посиланням: https://is.gd/NydfUv. У полі фільтрів оберіть область, групу послуг “Реабілітаційна допомога…” стаціонарно чи амбулаторно.

НАГАДУЄМО:

Український ветеранський фонд та Соціологічна група Рейтинг презентували результати опитування