Проблема вирішення утилізації ТПВ отримала новий імпульс

 28 жовтня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив розроблений Мінрегіоном проект постанови щодо внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами”. Зміни мають визначити чіткий механізм встановлення тарифу на надання послуг з поводження з побутовими відходами з урахуванням об’єму побутових відходів, який надходить на перероблення, а який на захоронення, йдеться у повідомленні пресслужби Мінрегіону.

 

 Тепер при встановленні тарифів враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів.

 

 Зазначається, що в Україні у 29 населених пунктах працюють 35 сміттєсортувальних ліній. Однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування. Відповідно до проекту постанови перелік операцій поводження з побутовими відходами доповнюється операціями сортування та видалення.

 

 Проблема утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) в Україні сьогодні стоїть надзвичайно гостро. Провідні країни Європи замість «захоронення сміття» починають активно впроваджувати його переробку із подальшим використанням отриманої вторинної сировини. Нажаль, в Україні процес сортування ТПВ на етапі його утилізації та процес подальшої переробки робить тільки «перші кроки». Залишається сподіватися, що ініціатива Мінрегіону дозволить отримати істотні зрушення у питанні утилізації і переробки ТПВ.

 

Нагадуємо: