Про «свободу слова» в «республіках Новоросії»

Усі засоби масової інформації, фейкові органи влади та бізнес в окупованих українських містах Донецьку та Луганську контролюються місцевим так званим «МДБ», яке відповідно підпорядковано ФСБ РФ. Терористи наказують журналістам писати про неіснуючі успіхи «республік», та в жодному разі не згадувати про корупцію та соціальні проблеми в республіках «ЛуганДонії».

 Про це Службі безпеки України розповів один із колишніх керівників одного із пропагандистських каналів Горлівки. Після втечі з окупованої території України чоловік прийшов до СБУ. Він підтвердив, що на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу за кожним каналом, радіо та видавництвом закріплений свій куратор. Донедавна цими процесами керував Александр Казаков – ексрадник Захарченка, який тримав під контролем усі силові та владні структури російських терористів. Щомісяця усіх керівників ЗМІ та працівників так званого Міністерства інформації збирають на наради, які проводять росіяни. Журналістам наголошують, що про реальну ситуацію в “республіках” писати суворо заборонено. Закриття шахт, страйки, безгрошів’я, повальна корупція та беззаконня –  на ці теми в ОРДЛО накладено заборону. Крім того робітників ЗМІ відправляють до Ростова в Донський державний технічний університет де вони проходять курси підвищення кваліфікації з ведення інформаційної війни всередині країни. Росіяни від усіх «ЗМІ Новоросії» вимагають створювати сюжети про начебто жахливу ситуацію в Україні. Всі матеріали обов`язково затверджуються в «Мінінформі ДНР» кураторами з РФ.

Незгодних, а також людей, які можуть зашкодити репутації, бойовики тримають під пильним наглядом. Через постійний пресинг з ОРДЛО масово втікають як посадовці, так і пересічні громадяни. Багато з них звертаються за допомогою до Служби безпеки. СБУ документує інформаційну агресію іноземних спецслужб в ОРДЛО. Наразі всі зібрані українською спецслужбою свідчення долучені до величезної доказової бази про агресивну війну проти України та злочини окупантів у «Л/ДНР».