Про нового міністра оборони, – Юрій Бутусов

   Верховний Головнокомандувач В.Зеленський   визначив нову кандидатуру на посаду міністра оборони. Замість  Резнікова міністром оборони призначено Рустема Умєрова, голову Фонду держмайна.
  Умєров – далека від війни людина. Але його так само, як і його попередників Тарана та Резнікова просуває голова Офісу президента Андрій Єрмак, фактичний “куратор” Міноборони.
  Тобто змінюється просто прізвище. Головне, що він не повинен заважати людям Єрмака – Шарапову та іншим продовжувати рішати усі фінансові, майнові та інформаційні питання МО. В системі впливу Єрмака контроль за МО дозволяє йому контролювати потоки інформації до вух президента, а хто у Зеленського на вухах – той і може вирішувати будь-які питання у будь-яких сферах взагалі.
  Водночас президент на деякий час буде захищений від корупційних скандалів та некомпетентних управлінських рішень Резнікова обіцянками, що новий міністр вирішить старі проблеми.
  Ніяких програм дій, ніякого розуміння що робити, нічого цього у нового кандидата в міністри, звісно, не буде. Людина буде якось навчатись на новій найвищій посаді. Можливо намагатиметься робити це добросовісно, старатиметься, але все одне буде навчатись, і витрачати час не на ухвалення рішень, а на пошук та вивчення невідомих для неї проблем.
  Але ціна такого “навчання” – кров десятків тисяч людей, які будуть ще на невизначений час позбавлені давно назрілих необхідних рішень. Фронт потребує системних рішень та постійних змін, які можуть здійснити не військові, а тільки політики, від яких залежать законодавчі зміни та ресурсне забезпечення, мобілізація людей та економіки. Міноборони – це ключовий елемент організації війни, а слабка організація – це наша основна проблема.
  Призначення чергового міністра від Єрмака, за відсутності стратегії та плану дій, демонструватиме відсутність змін, кричущу відірваність від війни мешканців офісу, уряду та парламенту.
  Якщо це відбудеться, президент Зеленський та уся його влада покаже, що для когось війна – це кров, біль, втрати, важка страшна робота, у якій треба здобути перемогу, а для когось – це просто декорації для фотосесій.
 
Юрій Бутусов (передрук)

НАГАДУЄМО:

Героя намагаються засудити після його загибелі