Президент України видав Указ про терміни проведення чергових призовів на строкову військову службу в 2022 році

  Президент України Володимир Зеленський видав щорічний Указ № 687/2021 про терміни проведення чергових призовів на строкову військову службу. У 2022 році вони стартуватимуть у квітні та жовтні. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

 

  Згідно Указу, проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу буде здійснюватися в 2022 році  з квітня до червня та з жовтня до грудня. Звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили визначені терміни строкової військової служби, також передбачено провести у квітні – червні та жовтні – грудні 2022 року.

 

  Призовні комісії будуть працювати з 01 квітня та 01 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи заплановано розпочати на місяць раніше цих дат.

 

  В Указі зазначено, що призвані військовослужбовці строкової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення ООС.

 

  Військові, які будуть призвані для проходження строкової служби в ЗСУ, будуть задіяні передусім до: комплектування особового складу обслуговування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються у Донецькій та Луганській областях).

 

Не підлягають призову

 

  Відповідно до законодавства, не підлягають призову громадяни призовного віку, які навчаються (їм надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання):

  • студенти денної форми навчання закладів загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти,
  • фахової передвищої освіти, серед іншого – під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти.
  • студенти фахової передвищої та/або вищої освіти, зокрема під час здобуття наступного ступеня, у закладах середньої або вищої духовної освіти, в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

 

  Відстрочка від призову також надається громадянам, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

 

  Питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову, відповідно до чинного законодавства, розглядають районні чи міські призовні комісії.