Президент України присвоїв звання Героя Олександру Мацієвському

  Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України Олександру Ігоровичу Мацієвському. Слідчі Служби безпеки встановили, що українським військовим, якого розстріляли після слів “Слава Україні!”, був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області.

  Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області. Як вдалося встановити СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

  Наразі СБУ вживає комплексні заходи для встановлення військовослужбовців рф, які скоїли цей злочин. Досудове розслідування здійснюється за 438 статтею Кримінального кодексу України – порушення законів та звичаїв війни. Заходи проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

  “Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Солдату. Людині, яку знатимуть всі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість – в Україні – і за його “Слава Україні!”, – сказав Президент.

  НАГАДУЄМО:

 

Продюсер “Оскара” Вілл Пекер відмовив Президенту України у виступі із расистських міркувань