Президент США схвалив рішення про надання Україні касетних боєприпасів

  Видання “The Washington Post” повідомляє, що президент США Джо Байден схвалив рішення про надання Україні касетних боєприпасів. У Пентагоні нагадали, що Росія вже застосовує таку зброю в Україні. І хоча у 2008 році було прийнято конвенцію про заборону касетних боєприпасів, яку підписали понад 100 держав, але серед них немає США, Росії, Китаю, України та низки інших країн.

  Сьогодні у Відні глава МЗС Німеччини Анналена Бербок нагадала, що Берлін є учасником угоди, а тому виступає проти постачання цих боєприпасів Україні.

  З аналогічною заявою виступило Управління ООН з прав людини у Женеві. «Такі боєприпаси вбивають і калічать людей ще довго після закінчення конфлікту, – сказала сьогодні представник ООН. — Тому його застосування має негайно припинити». Проти виступили і Human Right Watch.

  Редакція “НОВА: новини ветеранів” висловлює глибоке незадоволення тим, що “Управління ООН з прав людини” (в Женеві), “Human Right Watch” та понад 100 держав, які підписали  “Конвенцію про заборону касетних боєприпасів”, не спромоглося зробити “аналогічну заяву” у бік росії півтора роки тому, коли російський касетний боєприпас, “застосування якого має бути негайно припинено”, “випадково” влучив у будинок, де тимчасово розміщувалася наша редакція. 

  Спеціально для представників “дуже стурбованої світової громадськості” паблік грузинського легіону у Twitter опублікував фото з Харкова. На фото – звалище того, що прилетіло на Салтівку рік тому. Снаряди там різні, але більшість – це саме касетні для РСЗВ “Ураган”, “Торнадо”.

НАГАДУЄМО:

Бундесвер надішле літаки Eurofighter Typhoon до Саудівської Аравії