Президент Мікронезії звинуватив Китай у підкупі чиновників, переслідуванні та політичній війні

  Президент Мікронезії звинуватив Китай у підкупі чиновників, переслідуванні та політичній війні у листі до законодавчого органу його країни, отриманий AFP у п’ятницю, передає UNN. «Ми є свідками політичної війни в нашій країні», – попередив законодавців лідер Девід Пануело. За його словами, Китай «продемонстрував гостру здатність підривати наш суверенітет, відкидає наші цінності та використовує наших обраних високопосадовців у своїх цілях».

  Серед звинувачень Пануело стверджує, що його власні колеги по кабінету передали записи двосторонніх зустрічей безпосередньо до Китаю. «Нас підкуповують, щоб ми були співучасниками, і підкуповують, щоби ми мовчали. Це голосне слово, але це точне визначення, попри все», – сказав президент Мікрнезії.

  Пекін засудив ці заяви, звинувативши Пануело в «наклепі та звинуваченнях», які «не відповідають дійсності». «Китай завжди ставився до всіх країн, великих або малих, як до рівних», – заявила офіційний представник міністерства закордонних справ Мао Нін на черговому брифінгу.

Федеративні Штати Мікронезії, населення яких становить трохи більше 100 000 осіб, тісно пов’язані зі Сполученими Штатами, підтримуючи міцні зв’язки з Вашингтоном навіть після здобуття незалежності понад три десятиліття тому. Вони розташовані посеред Тихого океану та знаходяться на важливому перехресті морських шляхів і лежать на південний схід від Гуаму, де зосереджена величезна кількість військових активів США.

  Вашингтон і Пекін все більше змагаються за вплив у Тихоокеанському регіоні, оскільки Китай прагне більшого впливу у стратегічно важливому регіоні.

НАГАДУЄМО:

 

У Грузії мітингувальники вимагають відставки уряду