Поширена у ЗМІ новина щодо обов’язкової реєстрації SIM-карти з використанням паспортних даних не відповідає дійсності – адвокат Володимир Пищида

  01 січня 2022 року з’явилася інформація, що набрав чинності закон, який зобов’язує українців реєструвати SIM-карту, надаючи свої паспортні дані. Виявилося що ЗМІ неправильно зрозуміли «букву закона».

 

  Володимир Пищида, адвокат юридичної компанії Investmnt Service Ukraine, роз’яснив Styler, що не так із законопроектом, який за кілька перших днів січня 2022 року наробив шуму.

 

  “Розповсюджена засобами масової інформації новина щодо обов’язкової реєстрації SIM-карти з використанням паспортних даних починаючи з 01.01.2022 не відповідає дійсності”, – стверджує юрист.

 

  Адвокат стверджує, що такий обов’язок у абонентів національних мереж наразі відсутній. Положення Закону України “Про електронні комунікації” (надання паспортних даних) стосується лише відновлення раніше втраченої SIM-карти.

 

  Що ж стосується тих осіб, які на сьогоднішній день є споживачами комунікаційних мереж – реєструвати вже наявну SIM-карту або щойно придбану немає необхідності.

 

   Юрист стверджує, що мова йде про “міфічний” перехідний період до 2025 року, до якого абсолютно всі абоненти мають бути ідентифіковані шляхом надання операторам зв’язку доступу до своїх персональних даних.

 

“Ця дезінформація спростовується тим же нормативно-правовим актом – Законом України “Про електронні комунікації”, яким передбачено, що користувач має право на отримання послуг знеособленно, тобто анонімно”, – додав експерт.