“ПОРА ГОТУВАТИ АРМІЮ”: В РНБО РОЗКРИЛИ ЗАПАСНИЙ ПЛАН ПО ПОВЕРНЕННЮ ДОНБАСУ УКРАЇНІ НАЛЕЖИТЬ ВТІЛИТИ ЦІЛИЙ КОМПЛЕКС ЗАХОДІВ

Україна повинна бути готова до того, що не зможе повернути Донбас мирним шляхом, а тільки в тому випадку, якщо застосує силу. Таке попередження зробив генерал-майор ЗСУ, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос в інтерв’ю “Донбас. Реалії” . Але він зазначив, що силове повернення Донбасу вимагає тривалого часу і відповідних політичних рішень з боку влади. “Все залежить від того, наскільки ми підготуємо свої збройні сили. А ми повинні бути готові до цього і займатися відпрацюванням звільнення нашої, підкреслюю, нашої землі. Ми не захоплюємо чужі землі, ми звільняємо свої землі“, – сказав С.Кривоніс.

Крім того, генерал-майор ЗСУ зазначив, що перш ніж такий варіант буде реалізований, Україні належить втілити цілий комплекс заходів:

– продовження політичного руху на збереження;

– посилення санкцій відносно Російської Федерації;

– створення надійної системи територіальної оборони ЗСУ;

– посилення здатності ЗСУ вести активні наступальні дії.

За рахунок посилення санкцій і ослаблення Росії ми повинні розуміти, що у нас є можливість звільнити свої території силовим шляхом. У разі, якщо Росія нічого не буде робити, щоб підтримати підрозділи сепаратистів“, – пояснив своє бачення силового сценарію заступник секретаря РНБО.

С.Кривонос уточнив, що реалізувати такий комплекс кроків Україна не зможе без міжнародної підтримки, а також без кропіткої самостійної роботи.

За матеріалами POLITEKA