Польща обіцяє радикально збільшити фінансування армії

Правляча партія Польщі “Право і справедливість” у вівторок представила план, спрямований на “радикальне” зміцнення армії на тлі міграційного тиску з Білорусі та російської загрози на Сході. Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в публікації агентства АР.

 

Законопроєкт, який потребує схвалення парламенту та президента, спрямований на заміну існуючого з 1967 року. У той час Польща був членом організації Варшавського договору під проводом СРСР. З 1999 року Польща стала членом НАТО і регулярно інвестує у свою оборону щонайменше  2% свого ВВП.

 

“Ми відкидаємо ідею про те, що армія має бути невеликою і добре озброєною. На нашу думку, армія має бути великою і добре озброєною” – сказав Качинський, додавши, що він сподівається, що запровадження нової системи призведе до ситуації, в якій “Польща опиниться серед найсильніших членів НАТО”.

 

Глава “Права і справедливості” та віцепрем’єр Ярослав Качинський і міністр оборони Маріуш Блащак представили план збільшення оборонного бюджету та більш ніж двократне збільшення розміру польського війська – до щонайменше 250 тисяч солдатів та 50 тисяч резервістів.

 

Нагадаємо: