Польща і Литва готуються до провокацій російських найманців із території Білорусі

  Частина російських наманців із ПВК “Вагнера” у Білорусі майже впритул наблизилась до кордону з Литвою та Польщею. «Кількість бойовиків “Вагнера”, які дислокуються на території Білорусі, уже перевищує 4 тисячі… Частина бойовиків підійшла до нашого кордону, зайнявши позиції в районі Гродно», — заявив президент Литви Науседа. Він додав, що така ситуація є дуже зручною для організації провокацій як на польсько-білоруському, так і на литовсько-білоруському кордоні.

  Польща продовжить нарощувати угруповання військ на кордоні з Білоруссю, щоб утримати агресора, заявило Міноборони країни. До кордону з Білоруссю переміщені ударні гелікоптери, повідомило TVP. Генерал Марек Соколовський заявив, що вони базуватимуться у 2 місцях і чергуватимуть у режимі повної бойової готовності.

  США розцінять будь-які атаки “вагнерівців” на країни НАТО, як безпосередній напад Росії. Про це заявила представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд у відповідь на питання, наскільки Вашингтон стурбований присутністю частини “вагнерівців” біля кордону Польщі .

  “Ми, безумовно, стурбовані тим, що ця група за вказівкою російського уряду – оскільки вони не працюють незалежно від російського уряду – є загрозою для всіх нас. І ми повинні забезпечити ясність повідомлення про те, що будь-які атаки групи “Вагнера” будуть розглядатися як напади з боку російського уряду”, – наголосила вона.

  Сьогодні самопроголошений президент Білорусі раптом у Гродненській області вирішив перевірити стан справ у сільгосппідприємстві «Олікшиці». За дуже випадковим збігом воно знаходиться за 5 км від польського-білоруського кордону і, приблизно, за 30 км від білорусько-листовського кордону – такого собі “Сувальського коридору“.

НАГАДУЄМО:

Російські БПЛА атакували Ізмаіл з території Румунії, – стверджують місцеві жителі