Поліція вибивала підлітків і викладачів з елітного спортивного коледжу

 Поліцейські жорстко вибили вихованців Спортивного коледжу імені Івана Піддубного з їх власного учбового закладу.

 

 Учні коледжу незгодні з розпорядженням Міністра освіти Сергія Шкарлета про ліквідацію закладу і передачу його території та майна Національному Інституту фізичного виховання. Трудовий колектив не було заздалегідь повідомлено про ліквідацію закладу, як того вимагає закон.

 

 

 Сьогоднішнім сутичкам передували протести працівників та студентів коледжу, звернення до Кабміну з вимогою скасувати розпорядження, які надіслали народні депутати і два адміністративні позови, які розглядає Окружний адміністративний суд Києва щодо визнання розпорядження Кабміну незаконним і скасування його.

 

 Вдень, 24 вересня 2020 року, виконувати наказ прибув ректор Інфізу Євгеній Імас з командою невідомих, що представилися працівниками Міносвіти. Проте студенти та викладачі коледжу вступили з ним у суперечку. Спочатку причиною конфлікту стала відмова Імаса спілкуватися українською. У результаті суперечки ректор опинився у сміттєвому баку.

 

 Поліція застосувала силу до студентів та працівників коледжу. У результаті сутичок поліція затримала кількох студентів. Їх захист забезпечує адвокат Віталій Коломієць.

 

 “Двох студентів, які були доставлені в Деснянський райвідділок вже звільнили, третій досі знаходиться там. Останньому швидше за все буде повідомлено про підозру за статтею 296 ККУ (хуліганство)” – розказав адвокат.

 

У підсумку:

> навчальний заклад «очищено» від протестуючих;

> 700 спортсменів залишилися без власного приміщення, інвентарю та гуртожитків.

 

Андрій Несміян, з місця подій для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”