Після рішення ПАРЄ Кремль завдав ракетний удар по містам України

  Історичне рішення ПАРЄ – прийнято резолюцію, яка визначає, що депортація рфією українських дітей містить ознаки геноциду. Дебати у ПАРЄ щодо примусової депортації українських дітей до рф розпочалось із виступу першої леді України Олени Зеленської. Незаконну масову депортацію українських дітей російською окупаційною владою визнано геноцидом. 

Головні тези резолюції ПАРЄ “Депортація та примусове переміщення українських дітей та інших цивільних осіб до російської федерації та на тимчасово окуповані території України”

  Вперше (!) згадується термін «ГЕНОЦИД» відносно дій РФ в офіційному документі такого рівня. В резолюції зазначається, що згідно з нормами міжнародного права, примусова депортація – це ознака геноциду, тому всі випадки мають розслідуватись, а всі причетні понести відповідальність.

  Передбачається створення умов для безпечного повернення дітей та припинення цих злочинів і покарання винних», зокрема:

  • наголошує, що задокументовані факти депортації та насильницького переміщення українських дітей підпадають під дію Конвенції про геноцид 1948 року, стаття 2 якої визначає, що насильницьке переміщення дітей з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу вважається злочином геноциду;
  • вітає рішення Міжнародного кримінального суду від 17 березня 2023 року про видачу ордерів на арешт президента рф путіна та уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової за воєнні злочини незаконної депортації та переміщення українського населення та закликає держав-учасниць Римського статуту вжити всіх можливих заходів для виконання своїх зобов’язань щодо цього рішення;
  • підтримує необхідність ретельної фіксації, збору та оцінки доказів злочину геноциду, як це передбачено Римським статутом та Конвенцією про геноцид;
  • закликає МКС розглянути питання про можливе притягнення до відповідальності за відповідний злочин геноциду винних, та закликає держав-учасниць розглянути можливість притягнення до відповідальності за всі злочини в своїх національних судах, де це можливо;
  • Резолюція закликає вжити негайних заходів для припинення незаконного примусового переміщення та депортації українського населення. Асамблея також підкреслює необхідність реєстрації та моніторингу окремих випадків як для того, щоб забезпечити механізми швидкого відшкодування, так і для збору доказів з метою притягнення винних до відповідальності.

  Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут, згідно якого передбачено арешт путіна. І саме прийняття цієї резолюції РОЗШИРЮЄ коло країн, де Путін офіційно вважається військовим злочинцем. Він тепер  військовий злочинець у всіх країнах-членах ПАРЄ.

  Окрім того, ухвалено правку про визнання самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетним до примусової депортації дітей та дорослих з окупованих територій України!

Бункерний пацюк після такого рішення нічого іншого не зміг вигадати, як наказати нанести ракетний удар по містам України.  На Росії офіційно заявили, що сьогодні вночі вони “завдали ракетного удару високоточною зброєю за пунктами тимчасової дислокації підрозділів резерву ЗСУ” – житловому будинку. 

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 429 доба – головні події на фронті