Пільги дітям учасників бойових дій. Повний список

Пільги дітям учасників бойових дій передбачені безпосередньо українським законодавством. Тут тобі і фінансова допомога, і забезпечення підручниками і безліч інших форм підтримки. Детальніше про те, що саме гарантується ветеранам, та як отримати гарантовані пільги ви можете дізнатися у цьому матеріалі.

 

Зокрема, ветерани мають право на спеціальну підтримку. Для того, щоб її отримати, потрібно надати на ім’я керівника навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням виду державної цільової підтримки. При цьому, потрібно також подати відповідні документи, які посвідчують участь у бойових діях особи, посвідчення члена сім’ї загиблого, або свідоцтво про народження та посвідчення УБД батька чи матері.

 

Читайте також:

 

У Держбюджеті заклали 5,5 мільярдів гривень на житло військовим

 

Видів спецпідтримки існує кілька:

 

соціальну стипендію (у розмірі та порядку її призначення і виплати, встановлених урядом) — для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою.

безоплатне забезпечення підручниками — за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу.

повну оплату навчання коштом державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним (регіональним) замовленням відповідно до умов та правил приймання на відповідний рік.

безоплатне проживання в учнівських та студентських гуртожитках або проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою — для осіб, які навчаються за денною формою.

часткову оплату навчання коштом державного або місцевих бюджетів шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти.

безоплатний доступ до мережі «Інтернет», систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.

 

Відзначимо, що дітей учасників бойових дій не вільнено від сплати за харчування у Вищих навчальних закладів. Але це ще не повний перелік пільг, які гарантується дітям учасників бойових дій. Так за місцем проживання сімей ветеранів війни у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Ця норма напряму прописана у статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

 

Також законодавство передбачає, що всі діти загиблих ветеранів підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення в обов’язковому порядку, незалежно від їхнього конкурсного балу.

 

Більше того, діти учасників АТО/ООС підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на спеціальність з фіксованою чи нефіксованою кількістю бюджетних місць. Проте їх зараховують на бюджет лише в разі, якщо отриманий дітьми учасників бойових дій конкурсний бал менший від прохідного бала, не більше ніж на 15 балів (на 25 балів для військових, педагогічних, аграрних, природничих та інженерних спеціальностей).

 

Нагадаємо: