Під час розгляду «мовного закону» (07.07.2020 р.) судді КСУ не знайшли закон, на який посилається екс-нардеп від “Опоблоку” Олександр Долженков (ВІДЕО)

07 липня 2020 року Конституційний суд України провів першу частину відкритого засідання у справі щодо конституційності Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

 У частині “запитання-відповіді” в залі суду лунала яскрава полеміка між суддями та одним з ініціаторів подання, колишнім депутатом-опоблоківцем Олександром Долженков.

Нардеп який голосував за “диктаторські закони” 16.01.2014, побачив у Законі норми, яких там немає, і навіть придумав статтю, яка відсутня в природі. Водночас він постійно і доволі точно в своїх аргументах про нібито “утиски російськомовного населення”, цитував “доктрину Путіна”.

Під час засідання КСУ вдалося з’ясувати, що «російськомовні громадяни» (термін, який використовується в “доктрині Путіна”) і «росіяни, які мешкають в Україні» – це різні юридичні поняття.

На прохання КСУ Олександр Долженков не зміг представити конкретних фактів порушення мовних прав росіяни, які мешкають в Україні.

На прохання судді КСУ процитувати частину 10 статті 1 Олександром Долженков заявив про те, що то є «граматична помилка». Суддя КСУ, зауваживши, що то не є граматична помилка, бо «такої статті не існує в природі», поцікавився тим «…Скільки таких помилок ще містить подання?».

Все це можна побачити у фрагментах з відеотрансляції відповідного засідання Конституційного суду України від 07.07.2020 (відеофрагмент бажано додивитись до кінця).