Переговори в Стамбулі між Україною і Росією: перелік питань, винесених на обговорення

  Переговори між Україною і Російською Федерацією сьогодні відбудуться в Стамбулі в палаці Долмабахче. Вони мають розпочатися о 10:00 за місцевим часом.

 

  Україну на переговорах представлятимуть міністр оборони Олексій Рєзніков, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, а також голова парламентської фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія.

 

  Ключова фігура від Російської Федерації – це радник Путіна Володимир Медінський. ТАРС повідомляє, що олігарх Роман Абрамович, якого називають неформальним учасником переговорів між Україною та РФ, теж знаходиться в Стамбулі. 

 

Экскурсии в Дворец Долмабахче в Стамбуле (Турция) - цены и онлайн  бронирование
Палац Долмабахче, Стамбул

Financial Times, з посиланням аж на чотири джерела, оприлюднила список питань, по яким відбудеться обговорення.

  • Російських вимог щодо «денацифікації», «демілітаризації» та статусу російської мови в Україні більше у проекті немає;
  • Україна відмовиться від прагнення до членства в НАТО, а також від розробки ядерної зброї та розміщення іноземних військових баз;
  • Україна отримає гарантії безпеки від 11 країн: Росії, США, Великобританії, Канади, Франції, Німеччини, Китаю, Італії, Польщі, Ізраїлю та Туреччини. Це означає, що вийде свого роду альянс — члени якого мають надати Україні допомогу у разі нападу на територію країни;
  • Не виключається можливість вступу України до Євросоюзу.

 

   Найскладніше питання переговорів – Кримський півострів та Донбас. Воно може бути відкладено до особистої зустрічі Путіна та Зеленського. При цьому Україна не збирається визнавати зміну своїх кордонів, але може дати обіцянку не намагатись повернути півострів та східні регіони силою.


  За даними видання, Україна та країни заходу скептично ставляться до намірів Путіна. Вони не безпідставно побоюються, що Кремль збирається використати переговори, як «димову завісу», щоб виграти для себе трохи часу і поновити сили та засоби для нового наступу, як це вже вони не раз “практикували” під час інших загарбницьких воєнних операцій.