Парадний російський “Бумеранг” (ВІДЕО)

Після того, як у Москві одразу після параду вийшов з ладу один із бронетранспортерів “Бумеранг” з’явилося бажання більш детально дізнатися про це чудо російського оборнпрому.

 

 

Не так давно на заході були представлені «нє імєющіє аналогов» БМП «Деривация-ППО», БМП «Курганец», танк Т-14 і бронетранспортер «Бумеранг». Останній роспропагандами подавався, як головна «фішка» параду. Було заявлено, що лише тиждень тому він пройшов випробування і «успєшно справілся с тєстамі».

“Бумеранг” — перспективна колісна платформа середньої вагової категорії, що розроблялася ірландською компанією Timoney Technology. Після введення санкцій проти Росії за окупацію територій України, росіяни вирішили, що мають достатньо ресурсів продовжити розробку силами ТОВ “Военно-промышленная компания”.

Необхідно зазначити, що Timoney Technology є одним з провідних світових розробників “аутомотивних” систем для важкого автотранспорту і бронетехніки. Компанія також виконує роботи з розробки зразків бронетехніки або їх компонентів для широкого кола замовників. Timoney Technology стояла за розробкою таких відомих зразків бронетехніки останніх років, як австралійський Bushmaster, сінгапурські Bronco і Terrex, тайванський СМ-32. Timoney Technology також створила вузли для багатьох зразків бронетехніки провідних західних компаній. Крмпанія також співпрацювало і з російськими підприємствами – зокрема, за контрактом з ВАТ “КамАЗ”. Вони розробили мости для розроблених самім КамАЗом броньованих машин “Тайфун”.

Але повернемося до БТР «Бумеранг». Росвійськпром рекламує БМП К-17 «ВПК-7829», створену на основі УБП «Бумеранг», як уніфікована платформа шифру «Бумеранг», яка дозволяє створити на своїй базі бронетранспортер, колісну бойову машину піхоти, бойову машину з важким озброєнням. Бронетранспортер на основі УБП «Бумеранг» призначений для транспортування і підтримки вогнем мотострілецького відділення, може самостійно долати водні перешкоди.

Двигун розташований в передній частині машини.

 

Таке розташування дозволяє здійснювати посадку і висадку десанту з корми та через люки у кормовій частині машини.

 

Силовий агрегат презентовано, як чотиритактний дизельний двигун УТД-32ТР з турбонаддувом потужністю 510 л. с. в комплексі з гідромеханічної трансмісією та «гидрооб’ємною передачею». Моторно-трансмісійне відділення розташовується в середині корпусу.

Двигун дозволяє розвинути швидкість по шосе  100 км/год і має запас ходу по шосе 800 км.

Платформа також може бути оснащена різними дистанційно-керованими бойовими модулями в залежності від типу машини.

 

БМП платформи можуть бути оснащені дистанційно-керованим універсальним бойовим модулем «Бумеранг-БМ», озброєним 30-мм автоматичною гарматою 2А42 з селективним Боєпостачання (боєзапас 500 снарядів), 7,62-мм кулеметом ПКТМ (боєзапас 2000 патронів) і двома здвоєними пусковими установками ПТРК «Корнет». Бойовий модуль може управлятися навідником і командиром машини. Автоматичний гранатомет і 100-мм пускова установка 2А70 не передбачені. Бойовий модуль, за рахунок роботизації, здатний стежити за ціллю і самостійно вести обстріл об’єкта до його знищення після цілевказівки оператором модуля.

 Рух модуля здійснюють керовані комп’ютером електродвигуни. Боєкомплект і озброєння ізольовані від десанту та екіпажу.

 

Озброєння БМП К-17 складається з 30-мм гармати 2А42, що має боєкомплект в 500 пострілів (160 БПС / 340 ОФС). Дальність стрільби – до 4000 м.; 4 установки «Корнет» (дальність стрільби ПТКР до 8000 м, з НДЦ до 10 000 м.) та ПКТМ з боєкомплектом 2000 патронів.

Згідно публікації ірландського журналу “Thigh Mhíleata na hÉireann”, в 2011 році група “Русские машины” уклала з Timoney Technology контракт на проведення ДКР в рамках програми “Бумеранг”. Згідно з контрактом, Timoney Technology практично повністю розробляла “аутомотивну частину” платформи “Бумеранг”, включаючи автоматичну трансмісію, а також за додатковою угодою здійснювала роботи з адаптації до платформи двигунів західного виробництва (з розрахунком на експортні перспективи). Загальна вартість контракту перевищувала 100 млн євро, що робило його найважливішим для ірландської компанії.

До осені 2014 року Timoney Technology виконала більшу частину контрактних робіт. До кінця 2013 року на підприємстві компанії в Джонстауні (на північ від столиці Ірландії міста Дублін) були зібрані, частково з вузлів, поставлених з Росії, три дослідні зразки БТР “Бумеранг”, оснащених мостами, підвіскою і АКПП виробництва Timoney Technology. На «прототипах» були встановлені різні типи двигунів:  два з різними російськими двигунами і одним західним.

Після першого етапу випробувань в Ірландії всі три зразка в 2014 році повинні були бути відправлені на Росію в Арзамас. Але введення санкцій перервало будь-яку співпрацю з російською стороною у військовій сфері. При цьому ірландська компанія не отримала поки що значної частини коштів за виконані роботи.

 

У публікації ірландського журналу “Thigh Mhíleata na hÉireann” також висловлюється сумнів стосовно спроможності «російської сторони» самостійно освоїти виробництво критично важливих для “Бумерангу” вузлів розробки Timoney Technology в досить стислі терміни без постійного технічного сприяння з їх боку.

 

І як показав «парад», ірландці «не набивали собі ціну»…