Олексій Резніков розглядає як жертв жителів тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, які отримали паспорти РФ

Україна не має претензій до жителів тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, які отримали російські паспорти, оскільки їх розглядають як жертв, – про це в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV заявив міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

“В режимі перехідного правосуддя ми пишемо, що більшість людей, які отримали ці паспорти і в Криму, і на Донбасі, є заручниками. Це їх спосіб виживання. До них Україна не має претензій”, – сказав він.

У той же час міністр заявив, що претензії пред’являть до колаборантів, які служили окупантам і “мають кров на руках”.

Всього, за словами Рєзнікова, паспорта РФ на Донбасі отримали близько 200 000 мешканців тимчасово окупованих територій.

У квітні Росія спростила прийом громадянства для українців. Також в РФ прийняли закон про введення пільгових умов прийому в російське громадянство для жителів так званих “ДНР” і “ЛНР” зі скасуванням мита.

За даними розвідки, російські окупанти з липня цього року планують відновити примусову паспортизацію жителів ОРДЛО.

 

Раніше Резніков заявляв, що всі ватажки бойовиків на окупованих територіях Донбасу отримали громадянство РФ. Це означає, що відповідно до законодавства України вони не зможуть брати участь в місцевих виборах, якщо вони відбудуться в жовтні

Але проблема наявності «двох паспортів» (і більше) – це проблема, яка виходить далеко за межі звичайного «виживання» на тимчасово окупованих територіях.

Вперше, питання «кількох паспортів» підняли журналісти ще у 2014 році. Ігор Коломойський, згадуючи сюжети про себе на одному з телеканалів, з посмішкою на обличчі зізнався, що, крім українського, має ще ізраїльський і кіпрський паспорта.

На зауваження журналіста про те, що це заборонено українським законодавством, Коломойський відповів, що в Конституції заборонено тільки «подвійне громадянство», а «потрійне» – не заборонено.

 

Потім з’ясувалося, що екс-президент В.Янукович, голова кабміну М.Азаров і майже всі міністри. Мали мінімум по два паспорти (а може і більше) та, відповідно, по два (і більше) громадянства.

Зараз в інтернеті можна інколи наштовхнутись на рекламу, що отримання румунського паспорта – це самий легкий шлях в’їзду до «Шенгенської зони».

 

Паспорти своїх країни пропонують українським громадянам також Угорщина і Польща. І українці «потихеньку» ці пропозиції використовують. Чому пан міністр бачить те, що робить РФія, і не звертає увагу в протилежний бік?

Між Росією і Україною наразі триває гібридна війна. І в цій війні зброєю є все: від кулемета до газу і вугілля, від паспорта до свідоцтва про народження, чи атестату про закінчення школи.

Ми віримо, що Україна переможе і окуповані території повернуться в Україну. Але ви впевненні, що всі мешканці колишніх окупованих територій виявлять бажання позбутися російських паспортів? А що робити, якщо хтось «приховає другий паспорт», бо непогано отримувати пенсію в двох країнах одночасно…  Вдається ж якось уникати відповідальності власникам «двох (і більше) паспортів» на Закарпатті та в інших областях. Чому там «можна», а у випадку із паспортом РФ – «ні»?

В умовах, в яких сьогодні опинилася Україна, Верховна Рада має негайно прийняти закон про «подвійне громадянство», як би це нам не подобалось. Врешті решт, нас до цього змушують своїми діями наші сусіди.

 

Але у цьому законі потрібно передбачити, що право займати державні посади, посади в органах місцевого самоврядування мають право лише громадяни України, які мають ОДИН паспорт. Не два і більше, а один. Саме вони мають отримати статус повноцінних громадян. Крім того, тільки громадяни, у яких один паспорт мають балотуватися в ради всіх рівнів та брати участь у виборах. Ви зрозуміли правильно: якщо у вас є два і більше паспортів, ви можете все, крім участі у вирішенні доленосних питань для України.

Якщо вам щось не подобається – в кишені вже є паспорт країни, яка прийме вас з радістю. А у кого, крім України, більше ніхто не прихистить, мають бути всі права і можливості вирішувати самім долю своєї країни.

 

Можливо тоді зникне категорія чиновників, які розглядає перебування на посаді для особистого, і дуже часто, незаконного збагачення, яке після звільнення фінансово забезпечить спокійне і небідне життя в іншій «рідній» країні свій.

Саме так потрібно зараз потрібно розглядати питання «набуття другого паспорта/громадянства».

 

НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС