Окупанти не збираються виконувати «Мінські домовленості»

13 лютого 2021 року в пресцентрі української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування з посиланням на дані ОБСЄ повідомили, що російські гібридні окупаційні війська просунулися в бік позицій підрозділів Збройних сил України в Донецькій області. Мова йшла про подовження своїх траншей російськими загарбниками, внаслідок чого відстань до українських позицій скоротилася.

 

“БПЛА дальнього радіуса дії СММ ОБСЄ виявив два подовження траншей поблизу населеного пункту Набережне Донецької області, які були оцінені Місією (ОБСЄ – Н.) як просування збройних формувань РФ та її найманців, внаслідок чого відстань до позицій Збройних Сил України зменшилася приблизно до 700 м і 500 м відповідно”, – йдеться в повідомленні.

 

Мова йшла про порушення, виявлені біля села Набережне, яке знаходиться на півдні Донецької області, в Новоазовському районі на березі річки Кальміус, біля Чермалика.

 

В УС СЦКК підкреслили, що збройні формування РФ регулярно проводять заходи по зміні та просуванню своїх позицій у сторону підрозділів ЗС України. Ці факти свідчать про те, що представники збройних формувань РФ не зацікавлені у виконанні раніше досягнутих домовленостей.

 

Помимо подовженя траншей патруль ОБСЄ поблизу населеного пункту Тернове у непідконтрольному урядові України районі Донецької області зафіксував три одиниці 122 мм гаубиць Д-30, 122 мм реактивну систему залпового вогню БМ-21 “Град” та 122 мм самохідну гаубицю 2С1 “Гвоздика” та 35 одиниць танків. Вони розміщені з порушенням відповідних ліній відведення та за межами виділених місць зберігання озброєння.

 

Нагадуємо: