Огляд масових протестів в США

У США шостий день тривають заворушення, в які переросли акції протесту проти поліцейського свавілля після загибелі в Міннеаполісі афроамериканця Джорджа Флойда, який помер під час затримання поліцейськими.

У багатьох американських містах мирні протести переросли в акції вандалізму і мародерство. Поліції довелося застосувати сльозогінний газ і інші засоби для розгону заворушень.

За опублікованими даними за шість днів заворушень поліцією було затримано не менше 4100 осіб. В одному Лос-Анджелесі майже тисяча затриманих. У Нью-Йорку близько 800. У Х’юстоні – 500. Є загиблі, серед жертв є і співробітники поліції. В ході зіткнень з поліцією постраждали сотні учасників протестів і самих поліціантів, серед постраждалих є важкопоранені.

 

У Нью-Йорку протестувальники перекрили рух транспорту на Манхеттені. Поліція застосувала перцевий газ для розгону демонстрантів. Надходили також відомості про заворушення в Лос-Анджелесі, Бостоні, Атланті, Х’юстоні, Далласі, Лас-Вегасі, Детройті, Луїсвіллі, Майамі, Денвері і інших містах. У понад 40 містах в 15 штатах США введена комендантська година.

Вже другу ніч поспіль протестувальники скандують під Білим Домом. Національна гвардія була розгорнута для забезпечення порядку біля резиденції американського президента.

Посилені патрулі поліції та національної гвардії від Нью-Йорка до Міннеаполісу придушують безлади. На відео, поліціант пострілами з набоями нетравматичної дії (куля з фарбою) заганяє роззяв назад додому.

Дістається і журналістам. Цього разу дісталося німецькому журналісту «Німецької Хвилі». Всього ж, за даними розслідувального проєкту Bellingcat від дій поліцейських в ході протестів в США постраждали не менше 50 журналістів.

 

Журналістів ганяють гумовими кулями та сльозогінним газом.

 

Але там де поліції нема, триває хаос. Певно цим людям байдуже і загиблий Джордж Флойд і власні сумління.

 

Ті власники крамниць, які намагаються захистити свою власність наражаються на смертельну небезпеку. Як цей білий чоловік на смерть забитий вуличною бандою.

 

Правоохоронні органи Міннесоти заявляють, що серед активних учасників протестів є представники неонацистських «білих» організацій.

Російський МЗС назвав дії американської влади проявом “необґрунтованої жорстокості”, зазначивши, що США повинні дотримуватися міжнародних зобов’язань щодо забезпечення безпеки та безперешкодної діяльності журналістів, а також свободи вираження думок і рівного доступу до інформації для всіх.

Але про русню  докладніше. Вчорашній твіт Трампа про визнання Сполученими Штатами американської ANTIFA терористичною організацією, викликав хвилю обурення серед американців.

І це обурення було викликане не захистом ANTIFA, а сліпотою американського президента щодо інших правих та відверто расистських організацій White Supremacists, які Трамп називав “very fine people”.

Хоча скоріш за все, зараз Трампу дістається за сприяння подібних рухам, яке кінець кінцем і збільшило градус міжнаціональної ворожнечі та привело до того стану в якому знаходиться Америка. А ще за те, що ця заява сприймається як виправдування застосування надмірної сили владою та тиску на опозицію.

І все американське суспільство, задалося питанням, а що ж таке ANTIFA? Хоча, CNN вже майже рік тому давало роз’яснення з цього приводу. 

 

І раніше, в далекому 2017 та 2019 роках, ця крайнє ліва насильницька організація підпадала на око правоохоронцям у своїх сутичках з правими організаціями, які стали приводом розслідування у Congressional Research Service (Служба досліджень Конгресу), а конгресмен Брайан Фіцпатрік ініціював визнання ANTIFA “місцевою терористичною організацією”. Но того разу не вийшло.

 

Але, що маємо на зараз? Невеличка, крайнє радикальна лівацька організація, члени якої присутні на масових протестних заходах по всій Америці та постійно провокують натовп до насильства, безпричинно нападають на поліцію, використовують різну зброю та коктейлі «Молотова».

Для українців, ні сама ANTIFA ні її члени не є секретом. Ця проросійська організація, яка у своїй назві нібито заперечує фашизм, але по суті сама є фашистською і спонсоруємо кремлем (ФСБ-ГРУ).

Ще у 17 квітня 2009 року в центрі Одеси членами ANTIFA було вбито українського націоналіста Максима Чайку. Саме цей патріот зробив вагомий внесок у розвиток української Одеси. Він один із перших, хто розвінчав московські стереотипи про “Одеса — руській город”.

 

Але не Україною та Америкою єдиною. Хоча НІТ, Америкою. Тому що, непослідовна (щоб не сказати жорсткіше) політика нинішньої Адміністрації Президента США дала змогу підняти голову цій кремлівській гідрі, яка мов пилосос збирає ліворадикалів по усьому світу та напрямляє їх захищати інтереси Москви та створювати хаос по усьому світу.

На фото нижче, можемо бачити представників ANTIFA у складі курдських батальйонів «Народної самооборони» (YPG). Сотні цих бойовиків приєдналися до сирійської філії комуністичної Робочої партії Курдистану (PПK) з країн Заходу, в т.ч в ній присутні і громадяни США.

 

Єдине, що поки незрозуміло в цій історії, так це коли впливові ЗМІ у Сполучених Штатах офіційно заявлять про причетність Москви до підбурювання та радикалізації протестів.