Новий 2022 рік вже крокує Планетою!

  Атол Каролайн став найсхіднішою точкою, звідки Планетою розпочав крокувати Новий рік: за кілька кілометрів від атолла проходить межа 12-го західного часового поясу. Така ситуація склалася внаслідок внесених змін у часовий пояс островів Лайн, зробленого Урядом Кірібаті, щопризвело до зміщення «лінії зміни дат» на схід.

 

  48% всієї суші Республіки Кірібаті припадає на найбільший атол світу – острів Різдва, (388,39 км²). О 12:00 за київським часом там відсвяткували настання Нового 2022 року.

 

  Республіка Кірібаті складається з 32 атолів і 1 піднятого атолу Банаба (або Ошен). Загальна площа суші становить більше 812 квадратних кілометрів. Територія країни розділена на 4 групи островів. Відстань від самого західного до східного острова республіки становить близько 4000 км. Через це Новий рік остаточно настане в цій країні тільки о 14:00 за Київським часом.

 

  Разом з Кірібаті 2022 рік зустріла острівна держава Самоа, яка розташована в південній частині Тихого океану і займає західну частину однойменного архіпелагу.