Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в Крим треба подавати

Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що в окупований Крим треба подавати воду, бо там живуть українці. За його словами, неподача води на півострів “призведе до гуманітарної катастрофи”. Про це глава уряду заявив у програмі “Право на владу” на телеканалі 1+1, яка йшла у прямому ефірі пізно ввечері 5 березня.

“Питання подавання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не  питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи”, — сказав Шмигаль.

На це народна депутатка від партії “Голос” Юлія Клименко зауважила, що якраз звичайні люди в Криму водою забезпечені, а “потерпають” від браку водопостачання передусім промислові та військові об’єкти, які де-факто належать окупантам.

“Крим перетворився на військову базу. Ви хочете подавати воду агресору?” — уточнила Клименко.

“Там живуть українці. Ми не перекриємо воду для українців. Крапка”, — парирував прем’єр.

Він кілька разів наголосив, що “Крим — це Україна”, а “в Україну воду треба подавати”.

Аргументи опонентів про те, що йдеться про окуповану територію, за яку, згідно з міжнародним правом, відповідальність несе окупант, на Шмигаля не подіяли.

“Окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть”, — наголосив глава українського уряду.

Як писали провідні українські ЗМІ , 11 лютого голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що вважає допустимим компромісом подачу води до окупованого Криму в обмін на виведення російських військ із Донбасу.

Після резонансу, який спричинила ця заява, Арахамія заявив, що його слова “вирвали з контексту”, і попросив вибачення перед тими, кого вони образили.

“У нашій фракції ніколи не піднімалося питання про відновлення водопостачання до Криму. Наша позиція була і залишається незмінною – Автономна Республіка Крим є незаконно анексованою частиною України, відновлення суверенітету над якою ми будемо добиватися всіма законними способами”, – наголосив депутат.

12 лютого глава офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що подача води до Криму з материкової України ніколи не була темою переговорів з Російською Федерацією, а пропозиція Арахамії відновити подачу води для переваги в переговорах щодо Донбасу – це його особиста думка.

До того постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявляв, що до деокупації Криму подача туди української води неможлива.

Таку ж позицію має Меджліс кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що Крим був підступно анексований Росією у 2014 році, коли після втечі президента Януковича в південно-східних регіонах встановилось тимчасове безвладдя організоване Партією Регіонів. Російськими спецпризначенцями в АР Крим були блоковані та штурмовані військові частини Збройних сил України, два військовослужбовця ЗСУ загинули, український флот конфіскований, завдано колосальних матеріальних збитків.

Насильницька анексія Криму не визнається українською державою, не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії, натомість російською владою трактується як «повернення Криму до Росії».

Згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.