Нові вертольоти AIRBUS H125 вже патрулюють українсько-білоруський кордон (ВІДЕО)

  П’ять вертольотів AIRBUS H125, які отримала Держприкордонслужба України в листопаді-грудні 2021 року, вже розпочали вильоти для повітряного моніторингу українсько-білоруської ділянки кордону., інформує прес-служба ДПСУ

 

  Легкі багатоцільові вертольоти типу H125 виробництва AIRBUS HELICOPTERS Україна використовує для забезпечення службової діяльності з початку 2020 року. Але вертольоти, отримані в листопаді-грудні 2021 року, обладнані потужними відеокамерами, зокрема тепловізійними. Обладнання дозволяє зі значної відстані ефективно відстежувати та вести відеофіксацію всього, що відбувається.

 

  AIRBUS H125 оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, в тому числі в інфрачервоному режимі. При цьому тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його. Також гелікоптери облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

 

  Маневреність та вантажопідйомність вертольотів типу Н125 дозволяють виконувати польоти з оперативними групами на борту, а новітні зразки радіотехнічного забезпечення – підтримувати оперативну взаємодію та координувати прикордонні наряди, що виконують завдання з охорони Державного кордону України. Перші два вертольоти, оснащені оптико-електронною системою спостереження, увійшли до складу Харківської окремої авіаційної ескадрильї Держприкордонслужби України.