Ніхто не очікував: дослідники несподівано відкрили новий острів

  Група вчених з Копенгагенського університету, яка проводила дослідження біля узбережжя найбільшого острова Гренландії, заявила що випадково відкрили найпівнічніший острів на планеті. Ділянка суші розміром 60 на 30 мерів виявилася самою вся найближчою точкою до Північного полюса, повідомляє BBC News.

 

  Команда дослідників вирушила в експедицію в пошуках нових видів, пристосованих до життя в екстремальному середовищі. Для збору зразків планували дістатися острову Оодаак, відомому з 1978 року. До 2021 року саме його вважали  північнішою ділянкою суходолу у Північній півкулі.

 

Читайте також:

Шість дослідники дісталися острова на невеликому вертольоті Висадившись на невеликому острівці і звірившись з картою зрозуміли вчені несподівано з’ясували, що це не Оодаак, і вони знаходяться на 800 метрів північніше від місця призначення.

 

  Відкритий острівець являє собою скупчення морської бруду, відкладень і гравію, він з усіх боків оточений льодом і, за словами дослідників, виглядає не дуже комфортно та доброзичливо.

 

  Учасники експедиції запропонували для відкритого ними острова назву Qeqertaq Avannarleq, що в перекладі з гренландського означає «Найпівнічніший острів».

 

Читайте також: