Не всі біженці збираються повертатися в Україну

  Опитування Агентства ООН у справах біженців свідчило, що після 500 днів війни більшість переміщених українців планують або сподіваються повернутися додому в Україну.

  Після перемоги у війні приблизно до 15% людей одразу повернуться в Україну з-за кордону. Про це повідомив у четвер заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів під час панельної дискусії на тему: «Чи є надія повернути всіх українців додому?».

  «Потрібно зрозуміти, що відчуття перемоги й тривалості війни, воно різне як за кордоном, так й в Україні. Якщо говорити згідно з останніми дослідженнями, то надія на те, що війна швидше закінчиться, вона більше в Україні, а за кордоном більш песимістичний погляд. Тих людей, які відразу повернуться, напевно, буде десь приблизно до 15%», – розповів Мисів.

  Понад 50% українських біженців та ВПО планують повернутися до своїх домівок у найближчі три місяці. 44% біженців з України мають намір залишитись у Німеччині. Це на 5% більше, ніж за даними попереднього опитування.

  На Росії пропонують мобілізувати на війну всіх українських біженців. “Для перемоги Росії потрібно мобілізувати біженців чоловічої статі та припинити контракти та фінансові зв’язки з Україною, – заявив замголови комітету Держдуми з оборони Олексій Журавльов.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 505 доба – огляд подій на фронті, в Україні та Світі