Не держава-терорист, а держава-агресор

  Конгрес США замість оголошення росії державою-спонсором тероризму вирішив кваліфікувати її дія як держави-агресора. Керівництво Конгресу США працює над якнайшвидшим внесенням законопроекту, що засуджує росію як “державу-агресор”, повідомляє The Hill.

 

  Таке позначення надасть президентові США нові повноваження щодо санкцій проти російських чиновників; однак помічник з Палати представників від Республіканської партії назвав це “напівфабрикатною” відповіддю на вимогу Президента України Володимира Зеленського про те, щоб США оголосили росію державою, яка підтримує тероризм.

 

  Проект тексту обговорюється між адміністрацією та керівництвом Конгресу США. У версії проекту тексту, отриманій ексклюзивно The Hill, йдеться, що президент США після вжиття заходу може оголосити росію «державою-агресором» і має право «позначити будь-яку іноземну державу» як державу-агресор, якщо президент визначає її причетність до актів агресії проти України.

 

  Проект тексту дозволяє президенту США вводити санкції проти будь-якої людини, яка «несе відповідальність за злочин агресії, бере участь або є співучасником», як зазначено у законопроекті.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Організації громадянського суспільства, що базуються в США і підтримують Україну, виступили із спільною заявою, у якій заперечують проти законодавства щодо “держави-агресора”. Заяву підписали Український комітет конгресу Америки, Об’єднаний балтійсько-американський національний комітет та Razom for Ukraine.

 

  Ярлик держави-спонсора тероризму ізолював би москву на міжнародному рівні і змусив США зробити так, щоб країни, що взаємодіють з кремлем, платити за це ціну. Адміністрація Байдена відкинула це, заявивши, що такий захід зв’яже руки США у відносинах з росією загалом і перешкоджатиме будь-яким дипломатичним зусиллям, спрямованим на припинення війни рф проти України.

 

Заставка НАГАДУЄМО