Назар Фомін – ветеран АТО зі Стрия, що на Львівщині, з 2016 року займається підприємницькою діяльністю

Ветеран АТО зі Стрия, що на Львівщині, Назар Фомін, з 2016 року займається підприємницькою діяльністю. Починав з продажу готових комбікормів у власному магазині, а з вересня 2018 року запустив перепелину ферму, яка випускає свою продукцію під брендом “Файний вуйко”.

На перепелиній фермі може поміститися до семи тисяч голів птиці, зазвичай це в часі різдвяних та великодніх свят. Потім кількість поголів’я скорочується, найменше літом – 3 тис. Основною продукцією ферми є яйця та м’ясо птиці, адже зараз все більше споживачів віддають перевагу екологічно чистим та корисним продуктам харчування.

«За два роки ми вже співпрацюємо з більшістю ресторанів і санаторіїв Львівської області, декількома регіональними мережами і плануємо розширяти бізнес, – ділиться Нараз Фомін. – Попри різного роду труднощі, попит на перепелині яйця та м’ясо зростає. Зараз займаюся суто фермою та почав трохи перебудовувати господарство, плануємо перейти на вирощування перепілки тільки на м’ясо. У планах – розвиток впізнаваності бренду, співпраця з національними мережами».

 

Однак Назар не зупиняється на досягнутому. Ветеран з ентузіазмом розповідає, що перспективи розвитку сільського господарства однозначно є, адже як і в будь-якому виді діяльності в Україні відсутня конкуренція. Розведення перепелів – це вигідний і перспективний бізнес. Зараз по всій Україні є тільки 6 великих перепелиних ферм, де 100 тис. і більше птиці, решта – невеликі ферми і це в жодному разі не заважає збувати продукцію. Попит завжди перевищує пропозицію.

 

Завдяки участі у проекті Міжнародної організації з міграції Назар отримав змішувач для корму, що позитивно вплине на собівартість готової продукції перепелиної ферми. А також проект став для ветерана хорошою платформою нетворкінгу, адже завдяки дводенному тренінгу Назар познайомився з хлопцем, що виготовляє столи, витяжки для ресторанів з нержавіючої сталі. За попердньої домовленості, він може виготовити необхідне обладнання для забійного цеху, що є у свою чергу в п’ять разів дешевше від ринкової вартості подібного обладнання іноземного виробництва, яке пропонується українськими продавцями.

Фото надані Назаром Фоміним та Молодіжною організацією “СТАН”

 

Довідка:

– Проект «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» впроваджується у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета — сприяти Уряду України в наданні допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад.

– Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

– Виконавчий партнер проекту – ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.

 

Ольга Гординська.

Статтю розміщено у рамках спільного проекту Мінветеранів, ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу та Міжнародної організації з міграції.