Науковці винайшли спеціальну димову машину для ЗСУ (ФОТО)

Успішно завершилися фінальні випробування промислового зразка аерозольного генератора, що можна використовувати для маскування озброєння і техніки ЗСУ. Про це пише “Армія-Inform”.

 

 

“Я прослужив у Збройних Силах понад 27 років і добре знаю потреби військ РХБ захисту… Ця ж технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією” – розказав один з авторів винаходу Костянтин Коритченко, завідувач кафедри загальної електротехніки та полковник запасу.

 

Читайте також:

 

Тривають випробування САУ «Богдана» (ФОТО)

 

 

За словами чоловіка, цей пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпилити антисептичний засіб на великій площі. Отже, аерозольний генератор є багатофункціональним і це лише піднімає його значимість – вважає дослідник.

 

 

За його словами  у розробленому зразку відбувається детонація суміші бензину з повітрям з періодичністю 25 разівза секунду. Саме детонаційна хвиля подрібнює речовину для аерозолеутворення. Також детонаційне згорання робить установку дуже потужною, бо тиск в ударній хвилі перевищує 25 атмосфер, а повна потужність генератора досягає 50 кВт.

 

І головне, на думку Коритченка, генератор дозволяє створювати такі аерозольні завіси над бойовими машинами, що унеможливлює виявлення бойової техніки, наприклад безпілотників, з повітря.

 

Нагадаємо: